Close
(0) محصول
شما محصولی در سبد خرید ندارید.
دسته بندی محصولات
  Filters
  Preferences
  جستجو

  بررسی و نحوه کار با‌‌‌ هدفون بی سیم هایلو‌ GT6

  بررسی و نحوه کار با‌‌‌ هدفون بی سیم هایلو‌ GT6

  هدفون بلوتوثی هدفون بی سیم هایلو GT6 از محصولات باکیفیت هایلو است که در اواخر سال 2020 رونمایی شد. این هدفون بلوتوثی را باید یکی از نماینده های میان رده Haylou معرفی کنیم که در حال حاضر با قیمتی کمتر از 450 هزار تومان به فروش می رسد. در این بخش می خواهیم نحوه کار با هدفون بی سیم هایلو GT6 را به شما آموزش دهیم. اگر تا کنون ایرپاد بلوتوثی نداشتید، کار با این هدفون شاید کمی برایتان عجیب باشد و ندانید چطور باید آن را خاموش و روشن کنید. البته نحوه کار با ایرپاد هایلو پیچیده نیست و تمامی ایرپادهای این کمپانی از نظر طراحی دکمه های عملکردی و مدیریتی شبیه به یکدیگر هستند. در ادامه این بخش همراه ما باشید تا به بررسی این هدفون و نحوه کار با آن بپردازیم.

  نحوه کار با هدفون بی سیم هایلو GT6 در اولین استفاده

  زمانی که این ایرپاد بلوتوثی را خریداری می کنید، یک کیس شارژ با دو گوشی درون آن، در بسته بندی کالا دریافت خواهید کرد. برای اینکه از ایرپادها استفاده کنید باید آنها را روشن کرده، بلوتوث شان را فعال کرده و سپس بلوتوث ایرپاد را با گوشی موبایل جفت کنید. در ادامه مراحل انجام این کار را به شما آموزش می دهیم. مدیریت و کنترل این ایرپاد از طریق دکمه لمسی آن انجام می شود. روی هر گوشی و در بخش بالایی آن یک سنسور شناسایی لمس طراحی شده که می توانید از طریق آن، ایرپاد را مدیریت کنید.

  مرحله اول: آموزش روشن و خاموش کردن ایرپاد هایلو

  اولین مرحله برای یادگیری نحوه کار با هدفون بی سیم هایلو GT6 خاموش و روشن کردن این محصول است که هم به صورت اتوماتیک انجام می شود و هم از طریق کنترل لمسی. وقتی برای اولین بار گوشی ها را از داخل کیس آن خارج می کنید، به صورت اتوماتیک گوشی ها روشن می شوند. روشن شدن گوشی ها را می توانید با روشن شدن چراغ LED آنها تشخیص دهید. اگر به هر دلیلی گوشی ها روشن نشدند، بعد از خارج کردن آنها از کیس و قرار دادن آنها داخل گوش، انگشتتان را حدود 1.5 ثانیه روی دکمه لمسی یکی از گوشی ها قرار دهید.

  برای خاموش کردن گوشی ها هم به محض این که آنها را داخل کیس شارژ بگذارید، به صورت خودکار خاموش می شوند. اگر می خواهید گوشی ها را خارج از کیس شارژ خاموش کنید، می توانید روی دکمه لمسی یکی از گوشی ها ، انگشتتان را برای 4.5 ثانیه نگه دارید.

  مرحله دوم: نحوه کار با هدفون بی سیم هایلو GT6 بعد از اتصال به بلوتوث

  برای اتصال بلوتوثی ایرپاد به گوشی موبایل یا دستگاه های دیگر، هر دو گوشی را از داخل کیس شارژ خارج کنید. از روشن بودن گوشی ها مطمئن شوید و برای اتصال بلوتوثی به سراغ دستگاه های بلوتوثی گوشی موبایل خود بروید. این ایرپاد را با نام  Haylou GT6 در لیست دستگاه های بلوتوثی نزدیک گوشی خود خواهید دید. اگر نام ایرپاد را در لیست دستگاه ها نمی بینید، یک بار لیست را Refresh کنید. زمانی که نام ایرپاد در لیست دستگاه های بلوتوثی نشان داده شد، روی آن ضربه بزنید تا اتصال کامل شده و دستگاه ها Pair شوند.

  اگر به هر دلیلی در روند اتصال بلوتوثی ایرپاد به گوشی موبایل خود دچار مشکل شدید، ایرپادها را داخل کیس قرار دهید، سپس دوباره آنها را خارج کرده و عملیات گفته شده را دوباره تکرار کنید.

  بعد از اینکه ایرپاد هایلو با گوشی موبایل یا دستگاه دیگری متصل شود، در استفاده های بعدی از ایرپاد لازم نیست این کار را دوباره انجام دهید. زیرا ایرپاد دستگاه های متصل شده را به صورت اتوماتیک شناسایی می کند. یعنی هر زمان که بلوتوث گوشی خود را روشن کنید و ایرپاد هایلو را در گوشتان قرار دهید، اتصال به صورت اتوماتیک برقرار شده و امکان استفاده از هدفون را دارید.

  نحوه کار با هایلو GT6

  نحوه کار با ایرپاد هدفون بی سیم هایلو GT6

  بعد از این که ایرپادهای هایلو را راه اندازی کرده و اتصال بلوتوثی را برقرار کردید، می توانید از طریق دکمه لمسی گوشی ها ، موارد زیادی را مدیریت کنید که در این بخش آنها را به شما آموزش می دهیم.

  1. پخش یا توقف موسیقی

  اگر می خواهید موسیقی در حال پخش را متوقف کرده و سپس دوباره آن را پخش کنید، لازم نیست گوشی ها را از گوشتان خارج کنید. برای این کار کافی است زمانی که موسیقی در حال پخش است، یک بار روی یکی از دکمه های لمسی در گوشی سمت چپ یا راست ضربه بزنید. با یک بار ضربه روی هر کدام از ایرپادها موسیقی متوقف شده و اگر دوباره ضربه بزنید، موسیقی پخش می شود.

  2. پاسخ به تماس تلفنی

  زمانی که گوشی موبایل شما تماسی دریافت می کند، می توانید آن را با استفاده از ایرپاد پاسخ دهید. پاسخ به تماس تلفنی و نحوه کار با هدفون بی سیم هایلو GT6 به این گونه است که در زمان دریافت تماس، روی هر کدام از ایرپادها که یک بار ضربه بزنید، تماس تلفنی را پاسخ داده اید. این محصول به دو میکروفون مجهز شده و می تواند صدای شما را در نهایت کیفیت، بدون هیچ گونه نویز محیطی به طرف مقابل برساند. زمانی که می خواهید تماس را قطع کنید، کافی است یک بار دیگر روی یکی از ایرپادها ضربه بزنید.

  3. رد تماس تلفنی

  اگر در حال فعالیت ورزشی و گوش دادن به موسیقی هستید و تماسی دریافت می کنید که نمی خواهید در حال حاضر آن را پاسخ دهید، می توانید از طریق ایرپاد خود آن را رد کنید. برای این کار باید روی یکی از ایرپادها لمس طولانی به مدت 1.5 ثانیه داشته باشید.

  اگر تماسی را پاسخ داده باشید، با لمس کردن طولانی یکی از ایرپادها، حالت انتظار یا Hang Up فعال می شود.

  4. پرش به آهنگ بعدی و قبلی

  در نحوه کار با ایرپاد هایلو باید به مدیریت موسیقی توسط این محصول هم اشاره کنیم. برای این که به آهنگ بعدی پرش کنید، کافی است 2 بار روی ایرپاد سمت راست (R) ضربه بزنید و اگر می خواهید موسیقی قبلی دوباره پخش شود، روی گوشی سمت چپ (L) 2 بار ضربه بزنید.

  5. فعال کردن دستیار صوتی

  یکی دیگر از قابلیت هایی که در بسیاری از ایرپادهای هایلو از جمله GT6 وجود دارد، دستیار صوتی است. با فعال کردن دستیار صوتی می توانید دستورات صوتی را اعلام کنید تا گوشی موبایل آنها را دنبال کند. مثلا می توانید پرش به موزیک های قبل و بعد را اعلام کنید یا جستجوی موزیک خاصی را در دنیای وب انجام دهید و بسیاری از کارهای دیگر.

  برای فعال کردن دستیار صوتی باید 3 بار روی یکی از ایرپادها (فرقی نمی کند سمت راست یا چپ) ضربه بزنید.

  6. جابجایی بین حالت مونو و استریو

  برای این که نحوه کار با هدفون بی سیم هایلو GT6 را کامل یاد بگیرید، باید روش جابجایی یا سوییچ بین حالت مونو و استریو را هم بدانید. سوییچ بین این دو حالت هم به صورت اتوماتیک انجام می شود و هم می توانید آن را به صورت دستی تغییر دهید.

  منظور از حالت مونو یعنی وقتی که تمام صداها از یک کانال صوتی پخش می شود. در حالت استریو، صداها را از دو کانال صوتی می شنوید. زمانی که یکی از گوشی ها را داخل کیس شارژ قرار دهید، حالت مونو به صورت اتوماتیک فعال می شود. هر زمان که دوباره گوشی را از کیس شارژ خارج کنید، ایرپاد به حالت استریو بر می گردد.

  برای این که این تنظیمات را به صورت دستی انجام دهید، باید ایرپاد را به صورت دستی طبق آموزشی که بالاتر گفته شد خاموش کنید. حالا هر کدام از ایرپادها باید به صورت جداگانه روشن شوند؛ برای جدا روشن کردن ایرپاد، لمس 2 تا 3 ثانیه ای لازم است.

  اگر ایرپاد دوم را هم برای تغییر به حالت استریو روشن کنید، چند ثانیه طول می کشد تا ایرپادها به یکدیگر متصل شوند. زمانی که هر دو ایرپاد چراغ چشمک زن سفید داشتند، یعنی برای اتصال بلوتوثی آماده شده اند.

  راهنمای چراغ های LED کیس شارژ و ایرپاد هایلو

  حالا که نحوه کار با ایرپاد هایلو را یاد گرفتید، بد نیست نگاهی هم به چراغ های LED این محصول بیندازیم که هم روی کیس شارژ و هم روی ایرپادها طراحی شدند.

  برای این که میزان شارژ ایرپادها را ببینید، زمانی که آنها را از کیس خارج کرده و به گوشی موبایل خود متصل کردید، وارد بخش بلوتوث شوید. معمولا جلوی نام ایرپاد، می توانید میزان شارژ آنها را ببینید. اما یک روش دیگر برای اینکه از فول شارژ شدن ایرپادها مطمئن شوید، توجه به چراغ LED سفید آن است. اگر این چراغ بعد از 30 ثانیه خاموش می شود، به معنای فول شارژ شدن آن است.

  نکته دیگر در نحوه کار با هدفون بی سیم هایلو GT6 توجه به چراغ های LED کیس شارژ است. اگر کیس شارژ را از طریق کابل USB تایپ C به آداپتور متصل کردید و چراغ LED روی آن روشن نشد، به این معناست که کیس به طور کامل شارژ شده است.

  هر زمان که ایرپادها را داخل کیس آن قرار می دهید، باتری ایرپادها شارژ می شود. هر ایرپاد یک باتری لیتیوم یونی 35 میلی آمپر ساعتی دارد که برای فول شارژ شدن باید 2 ساعت آنها را در داخل کیس قرار دهید. کیس شارژ هم یک باتری لیتیوم یونی 310 میلی آمپر ساعتی دارد که مدت زمان شارژ کامل آن نیز حدود 2 ساعت است.

  جمع بندی

  هدفون بلوتوثی هدفون بی سیم هایلو GT6 یکی از هدفون های میان رده هایلو محسوب می شود که با وجود قیمت پایینش، کارایی زیادی داشته و کیفیت صدا در آن کاملا رضایت بخش است. در این بخش نحوه کار با ایرپاد هایلو را آموزش دادیم. نکته قابل توجه اینکه این آموزش برای تمامی مدل های ایرپاد هایلو کاربرد دارد و می توانید از آن برای انواع هدفون های بلوتوثی هایلو استفاده کنید. نحوه کار با هدفون بی سیم هایلو GT6 پیچیدگی خاصی ندارد؛ شاید در اولین استفاده ها تعداد ضربه روی دکمه لمسی را فراموش کنید، اما این دستورها به زودی در ذهن شما جای می گیرند و می توانید با همین یک دکمه، تمام کارها را انجام دهید.

  شما از بین ایرپادهای هایلو کدام مدل را ترجیح می دهید؟! آیا از کیفیت صدا و عملکرد HAYLOU GT6 رضایت دارید؟! در بخش دیدگاه ها، نظرات خودتان را برای ما بنویسید.

  نظر خود را ارسال کنید