Close
(0) محصول
شما محصولی در سبد خرید ندارید.
دسته بندی محصولات
  Filters
  Preferences
  جستجو

  بازیابی پیام های پاک شده واتساپ

  بازیابی پیام های پاک شده واتساپ

  بهترین راه برای برگرداندن پیام های واتساپ

  اگر پیام یا یک چت خاص را به اشتباه در واتساپ پاک کردیم چه کنیم؟! راهی برای بازیابی پیام های پاک شده واتساپ وجود دارد؟!

  احتمالا این سوال برای شما هم پیش آمده که به این صفحه در دنیای وب رسیدید! در جواب کوتاه به سوال بالا باید بگوییم: بله، می توان پیام های واتساپ را در گوشی های اندرویدی و آیفون برگرداند. پس تا اینجا می توانید کمی امیدوار باشید که اشتباه تان جای جبران دارد؛ البته این بازگرداندن پیام های Whatsapp اماها و اگرها دارد که در ادامه درباره آنها صحبت می کنیم. اگر به دنبال برنامه ریکاوری پیام های واتساپ هستید و می خواهید پیام هایی را که به اشتباه پاک کردید برگردانید، تا انتهای این بخش همراه ما باشید تا ترفندها و نحوه بازیابی پیام های واتساپ در گوشی اندروید و آیفون را شرح دهیم.

  آیا بازیابی پیام های پاک شده واتساپ ممکن است؟

  برای پاسخ به سوال «چگونه پیام های حذف شده واتساپ را برگردانیم؟» باید آب پاکی را روی دست تان بریزیم! این امکان وجود ندارد مگر اینکه نسخه پشتیبان یا بکاپی از پیام های خودتان را ذخیره کرده باشید. برای ریکاوری پیام های پاک شده در واتساپ، وجود نسخه پشتیبانی ضروری است و اگر نسخه پشتیبان خودتان را به تازگی تهیه کرده باشید، می توانید تمام فایل ها و پیام های متنی را برگردانید. اما اگر زمان زیادی از آخرین نسخه بکاپ واتساپ گذشته باشد، نمی توانید چت ها و پیام هایی که به تازگی پاک کردید را دوباره برگردانید.

  در فضای وب ممکن است انواع اپلیکیشن و برنامه ریکاوری پیام های واتساپ را ببینید؛ اما این نرم افزارها معمولا نمی توانند درست عمل کنند. چون پیام های واتساپ برای داشتن امنیت کاربران همگی رمزگذاری می شوند و برنامه ای نمی تواند به کلید این رمزگذاری دست پیدا کند تا پیام های پاک شده را برگرداند.

  حالا اگر نسخه پشتیبان داشتیم چه کنیم و چطور بفهمیم آخرین نسخه بکاپ پیام های واتساپ برای چه زمانی است؟! در ادامه توضیح می دهیم.

  برگرداندن پیام های واتساپ در گوشی اندروید و آیفون

  برای بازیابی پیام های پاک شده واتساپ ابتدا وارد بخش تنظیمات این برنامه می شوید. سپس از بخش «Chat» روی گزینه «Chat Backup» ضربه می زنید و آن را روی گزینه Daily قرار می دهید. برای این کار لازم است یک حساب گوگل به واتساپ وصل کنید تا نسخه پشتیبان روی حساب گوگل ذخیره شود و پیام های پاک شده از واتساپ، باز گردند.

  یک: تنظیم روتین پشتیبان گیری از اطلاعات در واتساپ

  تا اینجا بخشی از روند بازیابی پت های واتساپ را دنبال کردیم. در بخش تنظیمات این برنامه می توانید Chat Backup یا پشتیبان گیری از چت ها را روی گزینه های مختلف قرار دهید. گزینه های Daily (روزانه)، Weekly (هفتگی)، Monthly (ماهانه)، Never (هرگز بکاپ نگیر) و Only when I tap “Back Up” دیده می شود که گزینه آخر یعنی فقط هر زمان خودتان به صورت دستی روی بکاپ ضربه بزنید، از چت ها بکاپ گرفته می شود.

  حواستان باشد برای برگرداندن پیام های پاک شده واتساپ در گوشی های اندرویدی و آیفون، فقط می توان از 2 فایل یا فایل نهایی پشتیبان استفاده کرد. پس با توجه به میزان استفاده تان از این پیام رسان، یکی از گزینه های روزانه یا هفتگی را انتخاب کنید.

  دو: بازیابی پیام های پاک شده واتساپ

  حال اگر فرض بگیریم که قبلا این تنظیمات را تعیین کردید و حالا به اشتباه یکی از چت ها یا پیام ها را پاک می کنید. در این شرایط برای بازیابی چت پاک شده، از داخل برنامه گزینه ای در دسترس وجود ندارد. تنها کاری که هرگز نباید انجام دهید، ضربه روی گزینه «Back Up» در تنظیمات است. چون اگر بعد از پاک کردن یک چت، نسخه پشتیبان بگیرید، دیگر نسخه قبلی پاک می شود و امکان باز گرداندن چت ها وجود ندارد.

  در این شرایط باید اپلیکیشن واتساپ را از روی گوشی خودتان پاک یا Uninstall کنید. علاوه بر این می توانید وارد تنظیمات گوشی شوید و از بخش Apps، برنامه واتساپ را پیدا کنید. یک گزینه به نام «Clear data» وجود دارد که امکان پاک کردن کش یا کل داده های واتساپ را می دهد. با ضربه روی Clear all data، برنامه واتساپ مثل زمانی می شود که به تازگی نصب کردید و هنوز واردش نشدید.

  بعد از اینکه یکی از دو کار بالا را انجام دادید، نوبت به ورود دوباره به واتساپ می رسد. در زمان ورود بعد از وارد کردن شماره موبایل، یک صفحه به نام «Restore Backup» ظاهر می شود. در این صفحه حجم آخرین نسخه پشتیبان از پیام ها و اکانتی که نسخه پشیبان روی آن ذخیره شده را می بینید. برای بازگرداندن پیام های پاک شده در واتساپ کافی است روی گزینه «Restore» بزنید تا روند برگرداندن پیام ها و چت های پاک شده آغاز شود. ممکن است برگرداندن پیام ها کمی طول بکشد، بهتر است تا پایان این روند صبر کنید.

  اگر به اشتباه در این مرحله روی Skip زدید، نگران نباشید. دوباره واتساپ را Uninstall یا Clear all data کنید و با ورود دوباره به حساب تان، صفحه Restore Backup ظاهر می شود.

   بازیابی پیام های پاک شده واتساپ به کمک نسخه پشتیبان لوکال

  یکی دیگر از راهکارهایی که برای برگرداندن پیام های پاک شده واتساپ جواب می دهد، استفاده از پشتیبان لوکال است. به جای گشتن به دنبال برنامه ریکاوری پیام های واتساپ، می توانید حافظه داخلی گوشی موبایل خودتان را بگردید و نسخه پشتیبانی که روی گوشی یا تبلت ذخیره شده را پیدا کنید.

  البته زمانی می توانید این نسخه پشتیبان را روی حافظه گوشی پیدا کنید که دستور ذخیره آن روی حافظه لوکال را داده باشید. برای بررسی این موضوع باید وارد مدیریت فایل یا File Manager شوید و به دنبال پوشه واتساپ بگردید. اگر آن را پیدا نمی کنید، با جستجوی whatsapp به تمام فولدرهای این برنامه می رسید.

  بعد از ورود به فولدر اصلی، وارد پوشه Databases شوید. اینجا جایی است که می توانید فایل های پشتیبان ذخیره شده را پیدا کنید. حالا باید نام آخرین فایل بکاپ را تغییر دهید. نام این فایل هر چه بود به انتهای آن «_BACKUP» اضافه کنید.

  بعد از این کار باید دوباره واتساپ را Uninstall کرده یا از طریق تنظیمات و بخش Apps، برنامه را به طور کامل Clear data کنید. حالا باید دوباره وارد برنامه واتساپ شوید . در این شرایط فایل بکاپ که در حافظه داخلی گوشی است به صورت خودکار شناسایی می شود و امکان برگرداندن چت ها و پیام های پاک شده وجود دارد.

  نکته مهم: برای اینکه فایل بکاپ لوکال استفاده شود، نباید هیچ نسخه پشتیبانی به صورت ابری در حساب گوگل شما ذخیره باشد. اگر واتساپ پشتیبانی را در فضای ابری حساب گوگل پیدا کند، از بکاپ لوکال استفاده نمی کند.

  برگرداندن پیام های واتساپ پاک شده در گوشی های آیفون

  گوشی های آیفون برای بازیابی پیام های پاک شده واتساپ، فقط از یک فایل پشتیبان که آخرین فایل بکاپ ذخیره شده است، استفاده می کنند. در واقع نمی توان پیام های واتساپ قدیمی را روی آیفون و آیپد برگرداند. اما امکان بازیابی پیام ها و چت هایی که به تازگی پاک کردید، وجود دارد. نسخه پشتیبان واتساپ در گوشی های آیفون روی آی کلود (iCloud) ذخیره می شود.

  برای برگرداندن پیام ها در آیفون، بعد از ورود به برنامه واتساپ روی قسمت Settings یا تنظیمات ضربه می زنید و وارد بخش Chat می شوید و گزینه Chat Backup را انتخاب می کنید. با فعال کردن گزینه Auto Backup، پیام ها و چت ها به صورت خودکار روی آی کلود ذخیره می شوند و امکان برگرداندن آنها وجود دارد. اما اگر این گزینه را فعال نکنید، نمی توانید اطلاعات پاک شده را روی گوشی های آیفون برگردانید.

  اگر این گزینه را از پیش فعال کردید، برای باز گرداندن پیام های پاک شده کافی است بعد از اطمینان از وجود نسخه پشتیبانی در آی کلود، اپلیکیشن واتساپ را از گوشی حذف کرده و دوباره دانلود و نصب کنید. بعد از ورود به برنامه و وارد کردن شماره تلفن و کد احراز هویت، صفحه Restore from iCloud ظاهر می شود که برای برگرداندن پیام ها است. در این صفحه روی گزینه Restore Chat History ضربه بزنید.

  در این مرحله حتما حواستان باشد اپل آی دی روی آیفون و حساب کاربری آی کلود دارای نسخه پشتیبان، یکی باشد. در این صورت با زدن گزینه ای که گفتیم، نسخه بکاپ روی آی کلود شناسایی شده و فرآیند Restoring یا برگرداندن پیام ها و چت های پاک شده شروع می شود.

  جمع بندی

  اپلیکیشن واتساپ Whatsapp با اینکه پیام رسان محبوبی در سرتاسر دنیا محسوب می شود؛ اما امکانات خوبی برای بازیابی اطلاعات پاک شده ندارد. به عنوان مثال حتی با وجود نسخه پشتیبان و بکاپ جدید، در داخل این برنامه هیچ گزینه ای وجود ندارد که از آخرین نسخه پشتیبان استفاده کنیم و اگر به اشتباه چت یا پیامی را پاک کردیم، بدون دردسر برگردانیم.

  از طرف دیگر هیچ نوع برنامه ریکاوری پیام های واتساپ نمی تواند پیام های پاک شده در این اپ را برگرداند. چرا که همه پیام ها و فایل های ارسال شده در واتساپ، رمزگذاری می شوند و امکان دسترسی برنامه های شخص ثالث به این رمز برای بازیابی پیام های پاک شده واتساپ وجود ندارد. تنها راهی که می تواند در باز گرداندن پیام ها و چت های پاک در واتساپ کارساز باشد، استفاده از پشتیبان گیری خود اپ واتساپ است. اگر بکاپ روزانه یا بکاپ خودکار را فعال کرده باشید، شانس شما برای برگرداندن پیام ها زیاد است. اما اگر پیش از پاک کردن پیام ها، توجهی به پشتیبان گیری نداشتید، تقریبا هیچ راهی وجود ندارد که پیام های پاک شده را برگرداند.

  پس تنها پیشنهادی که می توانیم داشته باشیم این است که اگر گوشی اندرویدی یا آیفون دارید، همین حالا وارد واتساپ شوید و از بخش تنظیمات و قسمت چت، Chat Backup را روی حالت روزانه (در گوشی های اندرویدی) یا Auto Backup(در گوشی های آیفون) قرار دهید.

  نظر خود را ارسال کنید