Close
(0) محصول
شما محصولی در سبد خرید ندارید.
دسته بندی محصولات
  Filters
  Preferences
  جستجو

  دریافت کد فعال سازی گوشی سامسونگ

  دریافت کد فعال سازی گوشی سامسونگ

  پس از راه اندازی طرح فعال سازی گوشی موبایل در سامانه همتا، همه خریداران تلفن همراه باید نسبت به رجیستر کردن گوشی خود در این سامانه اقدام کنند.

  برای فعال سازی گوشی سامسونگ به دو شناسه نیاز دارید؛ شناسه اول همان IMEI یا شماره سریال ۱۵ رقمی گوشی است که روی برچسب پشت جعبه تلفن همراه درج شده است. شناسه دوم، کد فعال سازی گوشی سامسونگ است که برای رجیستر کردن گوشی نیاز دارید. با داشتن این کد می توانید به سامانه همتا مراجعه کنید و پس از وارد کردن آن، عملیات فعال سازی گوشی سامسونگ را انجام دهید.

  روش های فعال سازی گوشی سامسونگ

  همانطور که گفتیم از طریق سامانه همتا می توانید نسبت به فعال سازی تلفن همراه خود اقدام کنید. این سامانه، گوشی شما را با سیم کارتی که قصد استفاده از آن دارید، تطبیق می دهد و در نهایت مجوز استفاده از سیم کارت را برای شما صادر می کند. در ادامه روش های مختلف رجیستری گوشی سامسونگ را توضیح می دهیم.

  فعال سازی گوشی از طریق کد USSD

  اولین روش فعال سازی گوشی سامسونگ و هر گوشی دیگری استفاده از کد دستوری USSD است که سرویس های همتا در آن ارائه می شود. مراحل این روش به شرح زیر است:

  مرحله اول

  اولین کاری که باید انجام بدهید ارسال کد IMEI به شماره پیامک روی گارانتی گوشی است. همچنین می توانید بارکد روی برچسب را با دوربین گوشی خود اسکن کنید. اگر دوربین گوشی شما مجهز به اسکنر نیست، می توانید برنامه بارکد خوان را جداگانه نصب کنید.

  مرحله دوم

  پس از انجام این عملیات، موفق به دریافت کد فعال سازی یکبار مصرف می شوید. این کد یکبار مصرف، معمولا ۶ رقمی و متشکل از اعداد است که به شماره ای که در ابتدا وارد کردید، پیامک می شود. بعضی فروشنده های موبایل این مرحله را انجام می دهند و کد فعال سازی را می توانید از آن ها بگیرید.

  مرحله سوم

  به صفحه تماس گوشی خود بروید؛ کد دستوری #۷۷۷۷* را شماره گیری کنید و منتظر دریافت پاسخ بمانید. در صفحه ای که در پاسخ به شماره گیری شما ظاهر می شود چند گزینه وجود دارد؛ شما باید گزینه دوم (فعالسازی) را انتخاب و کد شماره ۲ را ارسال کنید.

  مرحله چهارم

  در این مرحله از شما کد ۱۵ رقمی یا همان IMEI خواسته می شود که در پاسخ، باید شماره سریال گوشی را وارد کنید. در بخش های بعدی به شما می گوییم این کد را چگونه به دست آورید.

  مرحله پنجم

  در صفحه بعد باید شماره تلفنی را وارد کنید که می خواهید با آن عملیات فعال سازی گوشی سامسونگ را انجام دهید. سپس جهت اطمینان از شماره وارد شده مجددا در صفحه بعد آن را وارد کنید. مالکیت این شماره تلفن در گوشی جدید شما ثبت می شود.

  مرحله ششم

  در پاسخ به درخواست کد فعال سازی گوشی سامسونگ، همان کدی که در مرحله اول از طریق پیامک یا اسکن بارکد به دست آوردید را وارد کنید. همچنین ممکن است فروشنده، این کد یک بار مصرف را در اختیار شما قرار داده باشد.

  مرحله هفتم

  صفحه ای نمایش داده می شود که در آن شماره سریال گوشی و اطلاعاتی در مورد سیم کارت و مدل گوشی را می توانید ببینید. در صورت صحت اطلاعات، عدد ۱ را به منظور تأیید ارسال کنید.

  در نهایت پاسخی مبنی بر موفقیت آمیز بودن درخواست دریافت می کنید و رجیستری گوشی سامسونگ انجام می شود.

  فعال سازی گوشی در سایت همتا

  برای رجیستر کردن گوشی در سامانه همتا می توانید به آدرسhttps://hamta.ntsw.ir مراجعه کنید. با مراجعه به این آدرس، صفحه ای برای شما باز می شود که باید اطلاعات خواسته شده از جمله شماره تلفن، IMEI و کد فعال سازی را وارد فیلد های مربوطه کنید؛ سپس گزینه فعال سازی که در پایین صفحه قرار دارد را لمس کنید. در نهایت عملیات فعال سازی به همین راحتی و با موفقیت انجام خواهد شد.

  فعال سازی گوشی سامسونگ از طریق اپلیکیشن همتا

  اگرچه فعال سازی از طریق شماره گیری کد USSD و سایت همتا روش های آسان تری هستند؛ با این حال ما روش سوم را هم به شما معرفی می کنیم؛

  برنامه همتا، اپلیکیشن رسمی ثبت، رجیستری و استعلام تلفن همراه است؛ همچنین با استفاده از آن می توانید فرایند انتقال مالکیت را به طور قانونی ثبت کنید. پس از نصب برنامه و اجرای آن کافی است گزینه فعال سازی تلفن همراه را پیدا و انتخاب کنید. سپس شماره سریال، شماره تلفن و کد فعال سازی گوشی سامسونگ را وارد فیلد های مشخص کنید.

  انتقال مالکیت تلفن همراه برای گوشی های دست دوم

  اگر گوشی سامسونگ دست دوم خریداری کرده اید باید مالکیت شما در سامانه همتا ثبت شود؛ در غیر این صورت سیم کارت شما به عنوان یک سیم کارت بیگانه با تلفن همراه شناسایی می شود. در نتیجه گوشی دزدی تلقی می شود و گوشی و سیم کارت پس از مدتی از کار خواهند افتاد.

  برای جلوگیری از این کار باید از فروشنده گوشی دست دوم بخواهید روند انتقال مالکیت را از طریق سرویس های همتا انجام بدهد. پس از انجام این عملیات کد فعال سازی گوشی سامسونگ جدید شما، از طریق پیامک ارسال می شود. در ادامه روند انتقال مالکیت از طریق کد دستوری را توضیح می دهیم.

  انتقال مالکیت تلفن همراه با کد دستوری

  فروشنده گوشی دست دوم باید گوشی را از تحت مالکیت سیم کارت خود در بیاورد تا خریدار بتواند سیم کارت خود را با گوشی خریداری شده تطبیق بدهد. البته خریدار هم می تواند با داشتن شماره سریال گوشی این کار را انجام دهد. ساده ترین روش برای انجام این عملیات، استفاده از کد دستوری همتا است؛ به همین منظور مراحل زیر را اجرا کنید:

  مرحله اول؛ افزودن دستگاه برای انتقال مالکیت

  در مرحله اول باید، ابتدا مقدمات انتقال مالکیت را انجام دهید سپس اقدام به دریافت پیامک فعال سازی کنید.

  ۱. کد #۷۷۷۷* را شماره گیری کنید تا صفحه سرویس های همتا برای شما باز شود.

  ۲. در صفحه باز شده گزینه ۴ (افزودن دستگاه) را انتخاب کنید.

  ۳. در بخش بعدی شناسه ۱۵ رقمی IMEI از شما درخواست می شود؛ شماره سریال گوشی را وارد کنید.

  ۴. در این مرحله شماره سریال تلفن همراه نمایش داده می شود و از شما می خواهد تأیید کنید. برای تأیید، گزینه ۱ را انتخاب و ارسال کنید.

  ۵. در صورتی که مراحل فوق را به درستی انجام داده باشید، پیغامی مبنی بر درخواست موفقیت آمیز دریافت خواهید کرد.

  مرحله دوم؛ انتقال مالکیت

  پس از انجام مراحل فوق از طریق کد دستوری، برای دریافت کد فعال سازی یکبار مصرف اقدام کنید.

  ۱. یک بار دیگر کد دستوری #۷۷۷۷* را وارد کنید تا صفحه خدمات سامانه همتا نمایش داده شود.

  ۲. در صفحه چند گزینه وجود دارد که شما باید گزینه انتقال مالکیت را انتخاب و عدد ۳ را در پاسخ وارد کنید.

  ۳. در صفحه بعد، IMEI یا شناسه دستگاه را می توانید ببینید؛ برای تأیید و انتخاب آن عدد ۱ را وارد کنید.

  ۴. در این مرحله شماره سیم کارت مقصد که همان شماره تلفن خریدار است باید وارد شود.

  ۵. صفحه ای باز می شود که در آن شماره سیم کارتی که قصد انتقال آن را دارید (شماره فروشنده) و شماره سیم کارت خریدار نمایش داده می شود. برای تأیید انتقال مالکیت گزینه ۱ را ارسال کنید.

  ۶. در نهایت کد فعال سازی گوشی سامسونگ به شماره سیم کارت خریدار پیامک می شود که به معنای انتقال مالکیت موفقیت آمیز است. در نتیجه گوشی از تحت مالکیت سیم کارت قبلی خارج می شود. از این کد برای فعال سازی گوشی و تطبیق آن با سیم کارت جدید می توانید استفاده کنید.

  کد IMEI را از کجا پیدا کنیم؟

  کد IMEI یک شناسه بین المللی برای تلفن همراه است که روی جعبه دستگاه درج می شود. از این کد برای شناسایی تلفن همراه و جلوگیری از مسدودی آن استفاده می شود؛ همچنین در صورت سرقت گوشی می توانید با استفاده از این کد گوشی را ردیابی کنید.

  مهم ترین کاری که می توانید با این کد ۱۵ رقمی انجام بدهید، رجیستری گوشی از طریق سامانه همتا است. علاوه بر آن از طریق این سامانه می توانید استعلام گوشی را بگیرید و از اصالت دستگاه مطلع شوید؛ برای انتقال مالکیت دستگاه نیز به این کد نیاز دارید. برای دریافت IMEI می توانید از روش های زیر استفاده کنید.

  شماره گیری کد دستوری

  با تلفن همراهی که می خواهید شناسه آن را ببینید کد #۰۶#* را شماره گیری کنید؛ سپس کد ۱۵ رقمی IMEI برای شما ارسال خواهد شد. گوشی هایی که دو سیم کارت دارند، دارای دو کد IMEI هستند.

  مشاهده کد IMEI در گوشی سامسونگ

  در روش دوم برای دریافت کد فعال سازی گوشی سامسونگ به تنظیمات گوشی بروید و مراحل زیر را به ترتیب اجرا کنید تا شماره سریال گوشی را ببینید.

  Setting > About Phone > Status

  البته بعضی گوشی های اندرویدی مسیر متفاوتی دارند که به شکل زیر است:

  Setting > General > About device > Status

  یافتن کد فعال سازی گوشی سامسونگ از روی دستگاه

  برای دیدن این شناسه می توانید قاب پشت گوشی را باز کنید و آن را در زیر باتری (در صورت قابل تعویض بودن) مشاهده کنید.

  مشاهده برچسب جعبه

  همیشه یک برچسب روی جعبه تلفن همراه وجود دارد که شناسه گوشی روی آن درج شده است. بنابراین تا حد امکان سعی کنید جعبه را گم نکنید.

  درج کد روی فاکتور

  هنگام خرید گوشی، فاکتوری در اختیار شما قرار می گیرد که شماره سریال گوشی روی آن نوشته شده است. می توانیدآن را یادداشت و در مواقع ضروری استفاده کنید.

  دریافت کد IMEI از سامانه همتا

  علاوه بر روش های بالا می توانید وارد صفحه اصلی سایت همتا شوید و با وارد کرد کد ملی خود یا شماره سیم کارت رجیستری شده، این شناسه را دریافت کنید.

  دریافت کد فعال سازی گوشی سامسونگ به همین سادگی

  رجیستری تلفن همراه از مهم ترین اقداماتی است که هنگام خرید گوشی نو و دست دوم باید انجام بدهید. انجام این عملیات ضروری است و از دزدی و قاچاقی تلقی شدن دستگاه جلوگیری می کند. برای این کار باید اقدام به دریافت کد فعال سازی یکبار مصرف کنید. این کد را می توانید از طریق کد دستوری، سایت و اپلیکیشن همتا دریافت کنید که مراحل هر یک را بررسی کردیم.

  نظر خود را ارسال کنید