Close
(0) محصول
شما محصولی در سبد خرید ندارید.
دسته بندی محصولات
  Filters
  Preferences
  جستجو

  پیدا کردن Build Number در گوشی شیائومی

  پیدا کردن Build Number در گوشی شیائومی

  گوشی‌های اندرویدی مختلف، به خصوص برند شیائومی از پرطرفدارترین گوشی‌های هوشمند بازار هستند که به روز رسانی اندروید آنها به صورت مرتب انجام‌ می‌گیرد. گاهی برای تنظیمات بخش‌های مشخصی در گوشی های اندرویدی لازم است از اطلاعات خاصی استفاده کنیم؛ Build Number در گوشی شیائومی برای این قبیل کارها کاربرد دارد و زمانی که می‌خواهید گوشی موبایل را روت کرده یا آنلاک کنید، باید بدانید بیلد نامبر گوشی چیست.

  در این بخش با بیلد نامبر آشنا‌ می‌شویم و به شما آموزش‌ می‌دهیم بلید نامبر شیائومی و سایر گوشی‌های هوشمند را از کدام قسمت پیدا کنید.

  بیلد نامبر Build Number چیست؟

  build number در گوشی شیائومی و سایر گوشی های اندرویدی در واقع کدی است که به نوعی نشان دهنده شماره ساخت سیستم عامل گوشی شماست. این کد با توجه به این که ساکن چه نقطه‌‌ای از جهان باشید، متفاوت خواهد بود. کاربرد عمومی Build Number برای به روز رسانی سیستم عامل اندروید است. برای آپدیت شدن اندروید، نصب رام رسمی یا کاستوم رام و آنلاک کردن برخی تنظیمات گوشی موبایل به بیلد نامبر شیائومی و سایر گوشی‌های اندرویدی نیاز دارید.

  حواستان باشد که این کد برای هر دستگاه و هر موقعیت جغرافیایی، یک کد منحصر به فرد است. به همین دلیل عموما دو گوشی موبایل اندرویدی که نسخه سیستم عامل آنها کاملا یکسان باشد هم‌ می‌توانند Build Number متفاوت داشته باشند.

  Build Number در گوشی شیائومی چه کاربردی دارد؟

  بیلد نامبر کدی است که تعمیرکاران موبایل برای انجام تغییرات نرم افزاری به آن نیاز پیدا‌ می‌کنند. با داشتن این کد‌ می‌توان نرم افزارهای اصلی گوشی موبایل را بدون آن که دچار خطا شوند، تعمیر کرد. به طور کلی این کد در موارد زیر کاربرد دارد:

  • نصب رام جدید روی گوشی موبایل
  • روت کردن گوشی برای نصب نرم افزارهای مختلف
  • نصب فایل کامبینیشن (Combination)
  • تغییر منطقه گوشی موبایل
  • استفاده از فایل‌های آنلاک
  • نصب کاستوم ریکاوری روی گوشی هوشمند

  بیلد نامبر شیائومی را از کجا پیدا کنیم؟!

  این کد معمولا در بخش تنظیمات گوشی موبایل و قسمت About یا About Phone در دسترس کاربران قرار‌ می‌گیرد. برای پیدا کردن Build Number در گوشی شیائومی و سایر گوشی‌های اندرویدی‌ می‌توانید از 3 روش زیر استفاده کنید.

  1.  پیدا کردن بیلد نامبر گوشی اندروید از طریق تنظیمات

  در این روش که ساده‌ترین روش یافتن بیلد نامبر است، کافی است وارد تنظیمات گوشی موبایل خود شده و قسمت درباره تلفن (About Phone) یا About را پیدا کنید. بسیاری از برندهای گوشی‌های هوشمند در این بخش بیلد نامبر را در دسترس کاربران‌ می‌گذارند.

  در گوشی‌های شیائومی با ورود به بخش About Phone، کد بیلد نامبر را در کنار گزینه MIUI خواهید دید. منظور از کدی که روبروی MIUI version نوشته‌ شده، همان Build Number در گوشی شیائومی است.

  2. استفاده از کد دستوری برای نشان دادن Build Number گوشی

  اگر نتوانستید از بخش تنظیمات این گزینه را پیدا کنید، از طریق وارد کردن یک کد دستوری به بیلد نامبر تمام گوشی‌های موبایل دسترسی خواهید داشت. برای این کار کافی است کد دستوری #1234#* را شماره گیری کنید. ممکن است این کد در تمام گوشی‌ها فعال نباشد و شما را به صفحه مرتبط هدایت نکند. اگر با شماره گیری کد نتوانستید به Build Number در گوشی شیائومی دسترسی پیدا کنید، روش سوم را امتحان کنید.

  3. پیدا کردن بیلد نامبر گوشی خاموش

  در برخی از گوشی‌های موبایل شیائومی و سامسونگ،‌ می‌توان با خاموش کردن گوشی موبایل و سپس نگه داشتن همزمان دو دکمه پاور و ولوم بالا، بیلد نامبر را پیدا کنید. اگر گوشی شما دکمه هوم دارد، باید هر سه دکمه را با هم نگه دارید.

  این کار را زمانی انجام دهید که آیکن اندروید در زمان بالا آمدن گوشی روی صفحه به نمایش در‌ آمده است. با نگه داشتن این دکمه‌ها در زمان بالا آمدن گوشی، به محیط ریکاوری گوشی موبایل وارد‌ می‌شوید که در آنجا بیلد نامبر شیائومی و هر گوشی اندرویدی دیگری در دسترس‌تان خواهد بود.

  Build Number در گوشی شیائومی چه چیزی را نشان‌ می‌دهد؟!

  بیلد نامبر یک کد ترکیبی از حروف و اعداد مختلف است که به صورت کلی شماره ساخت سیستم عامل را در گوشی اندرویدی نشان‌ می‌دهد. با به دست آوردن این کد‌ می‌توان اطلاعات دقیقی از دستگاه گوشی هوشمند به دست آورد. این کد بخش‌های مختلفی دارد که در ادامه آن را بررسی‌ می‌کنیم.

  کد AP بیلد نامبر

  بیلد نامبر با یک حرف انگلیسی بزرگ شروع‌ می‌شود. این حرف نماینده خانواده اندرویدی است که روی گوشی موبایل شما وجود دارد. به عنوان مثال در اندرویدهای قدیمی نسخه Lollipop، حرف L بزرگ در ابتدای کد دیده‌ می‌شد. در گوشی‌های امروزی با اندروید جدید، معمولا حرف R نشان داده‌ می‌شود.

  بخش بعدی کد مربوط به شاخه یا Branch نسخه سیستم عامل گوشی است. این بخش از کد بیلد نامبر به گوگل کمک‌ می‌کند اطلاعات مربوط به شاخه نسخه اندروید نصب شده را به دست آورد. با توجه به اینکه کدام شاخه از خانواده اندرویدی روی گوشی موبایل نصب شده باشد، حروف آن متفاوت خواهد بود.

  بخش سوم Build Number در گوشی شیائومی نماینده‌‌ای از تاریخ است و حروف سه ماهه سال را نشان‌ می‌دهد. این حروف با توجه به کدگذاری‌هایی که گوگل انجام‌ می‌دهد متفاوت خواهد بود. مثلا سه ماه اول سال 2009 با حرف A نشان داده‌ می‌شود و سه ماه اول سال 2010، حرف F را نمایش‌ می‌داد. حروف و اعدادی که در این بخش از کد وجود دارند به طور دقیق روز، ماه و سال ساخت نسخه اندروید را نشان‌ می‌دهند. این تاریخ اهمیت زیادی دارد؛ چرا که اگر باگی در این نسخه وجود داشته باشد، توسعه دهندگان اندروید با استفاده از تاریخ ساخت آن‌ می‌توانند مشکلات ورژن عرضه شده در تاریخ خاصی را شناسایی کرده و آنها را در آپدیت بعدی برطرف کنند.

  حروف انتهای Build Number در گوشی شیائومی و سایر گوشی‌های اندرویدی هم نماینده‌‌ای از نسخه‌های خصوصی سیستم عامل است که در تاریخ خاصی عرضه شده‌اند. بیلد نامبر گوشی‌های موبایل اغلب با یک حرف شروع و تمام‌ می‌شود که به اختصار فقط یک حرف نوشته‌ می‌شود.

  کد CSC در بیلد نامبر

  بخش بعدی بیلد نامبر و گوشی‌های اندرویدی مربوط به کد CSC است که نشان دهنده موقعیت جغرافیایی فعلی دستگاه موبایل است. این کد برای کشورهای مختلف متفاوت بوده و آن را به عنوان کد پایه فریمور‌ می‌شناسند. این بخش از بیلد نامبر به کاربر اجازه‌ می‌دهد از ویژگی‌های جدید و ارتقاهای مربوط به فریمور اطلاع پیدا کند. تغییر بیلد نامبر شیائومی و این بخش از کد آن زمانی که فریمور را آپدیت کنید یا سیستم عامل به روز رسانی شود، اتفاق‌ می‌افتد.

  کد CSC بیشتر از هر چیزی برای به دست آوردن اطلاعات مربوط به روت گوشی، ریکاوری و فلش کردن دستگاه کاربرد دارد. در واقع کد CSC نشان‌ می‌دهد گوشی موبایلی که در دست دارید، در کدام منطقه پیکربندی شده است. به همین دلیل کشورهای مختلف، کدهای CSC مخصوص به خودشان را دارند.

  با پیدا کردن Build Number در گوشی شیائومی تنظیمات Developer Options را فعال کنید!

  منوی Developer Options در اندروید، یک منوی پنهان است. این بخش بیشتر برای افرادی که دانش برنامه نویسی داشته یا از تنظیمات توسعه دهنده گوشی‌های موبایل اطلاع دارند، طراحی شده است. به همین دلیل به صورت معمولی از دسترس کاربران خارج است تا با تغییر تنظیمات حساس گوشی موبایل، منجر به افت عملکرد آن نشوند.

  برای این که تنظیمات و منوی Developer Options را فعال کنید، باید بخش بیلد نامبر را در Settings گوشی موبایل خود پیدا کنید. Build Number در گوشی شیائومی دقیقا روبروی MIUI version در بخش About Phone قرار گرفته است. در سایر گوشی‌های اندرویدی هم اغلب در بخش About‌ می‌توانید بیلد نامبر را پیدا کنید.

  برای این که تنظیمات Developer Options فعال شود باید چندین بار روی بیلد نامبر ضربه بزنید. معمولا تعداد ضربات 7 بار است؛ اما اگر پیغام فعال شدن تنظیمات Developer Options را زودتر دیدید، لازم نیست ضربه زدن را ادامه دهید. این پیغام معمولا «You are now a developer» خواهد بود. با فعال کردن این منو، تنظیمات بسیاری را برای تغییرات اساسی در گوشی موبایل در دسترس خواهید داشت.

  حواستان باشد اگر اطلاعات زیادی از تنظیمات این بخش ندارید، آنها را دستکاری نکنید؛ چرا که نرم افزارهای پایه‌‌ای و اساسی گوشی موبایل تغییر‌ می‌کند و شاید لازم باشد برای برگشتن به حالت قبل، گوشی را فلش و ریست فکتوری کنید.

  جمع بندی

  Build Number در گوشی شیائومی و سایر گوشی‌های هوشمند اندرویدی، یک کد منحصر به فرد است که اطلاعاتی را در رابطه با نسخه سیستم عامل و موقعیت منطقه‌‌ای گوشی نشان‌ می‌دهد. با پیدا کردن بیلد نامبر شیائومی‌ می‌توان از آن برای تغییرات نرم افزاری یا تعمیر برخی از باگ‌های گوشی موبایل استفاده کرد. این کد که معمولا ترکیبی از حروف و اعداد است برای روت کردن گوشی، آنلاک کردن و نصب کاستوم رام مورد استفاده قرار‌ می‌گیرد. تغییر بیلد نامبر شیائومی و گوشی‌های دیگر هم اتفاق عجیبی نیست؛ هر زمان نسخه سیستم عامل گوشی موبایل شما آپدیت شود، این کد هم تغییر خواهد کرد.

  در این بخش تمامی اطلاعات لازم در رابطه با بیلد نامبر و پیدا کردن آن در گوشی‌های موبایل را به شما آموزش دادیم. اگر به این ترفندها و اطلاعات مربوط به گوشی‌های موبایل علاقه دارید، مقاله‌های آینده وبلاگ فرفره را دنبال کنید تا بتوانید تغییراتی اساسی روی گوشی موبایل‌تان ایجاد کنید!

  نظر خود را ارسال کنید