Close
(0) محصول
شما محصولی در سبد خرید ندارید.
دسته بندی محصولات
  Filters
  Preferences
  جستجو

  گجت

  گجت یکی از واژه‌‌های پرتکراری است که در زمینه‌های مختلف به کار‌ می‌رود. احتمالا شما هم این واژه را در دنیای گوشی‌های موبایل یا لوازم جانبی آنها یا حتی وسایل مربوط به خانه‌های هوشمند زیاد شنیده باشید. اما دقیقا گجت به چه معناست و برای چه وسایلی باید از این واژه استفاده کنیم؟! در این بخش به این سوال جواب‌ می‌دهیم و بیشتر با ‌‌گجت های خاص و مختلف آشنا‌ می‌شویم.

  گجت چیست؟

  گجت (Gadget) به هر دستگاه مکانیکی یا الکترونیکی کوچکی گفته‌ می‌شود که به هدف خاصی ساخته شده باشد. البته معمولا نبوغ و خلاقیت هم در این وسایل اهمیت زیادی دارد. در زبان فارسی گاهی به جای گجت از واژه «ابزارک» استفاده‌ می‌کنند که به نظر معادل مناسبی برای این کلمه نیست. از طرف دیگر از ابزارک به جای واژه «ویجت» هم استفاده‌ می‌کنند. پس تا زمانی که برای گجت معادل مناسبی انتخاب نشده، ما از همین واژه استفاده‌ می‌کنیم.

  تاریخچه پیدایش گجت

  برای اینکه بفهمیم دقیقا گجت چیست؟ باید ببینیم این واژه در کجای تاریخ به وجود آمده و از چه واژه‌هایی ریشه گرفته است. اما متاسفانه اطلاعات دقیقی در رابطه با ریشه شناسی واژه Gadget وجود ندارد و تنها اطلاعات موجود نشان‌ می‌دهند که این واژه برای اولین بار در قرن 18 در صنعت شیشه سازی استفاده شده است. اما این واژه در طول سال‌ها از صنعت شیشه سازی وارد فضایی شد که در آن به دستگاه‌ها یا وسایل خاصی گجت‌ می‌گفتند. مثلا نخستین بمب اتمی که توسط دانشمندان پروژه منهتن آزمایش‌ شد، با عنوان «گجت» شناخته‌ می‌شد.

  بهترین گجت های سال 2023 رو دیدی؟

  در دنیای نرم افزار هم واژه گجت معنای خاص خودش را پیدا کرده و به برنامه‌هایی که بدون نیاز به اپلیکیشن، سرویس‌ می‌دهند، گجت‌ می‌گویند.

  امروزه منظور از واژه گجت چیست؟

  امروزه وقتی از گجت صحبت‌ می‌کنیم، بیشتر از سایر معانی این واژه، منظورمان یک دستگاه الکترونیک یا هوشمند است که برای انجام کار خاصی طراحی شده باشد. مثلا گوشی‌های موبایل، ساعت‌های هوشمند، تلویزیون‌های هوشمند یا دستگاه‌های دیگری که آنها را در دسته بندی کالاهای هوشمند قرار‌ می‌دهند، گجت محسوب‌ می‌شوند.

  آشنایی با انواع ‌‌گجت های خاص

  یک فروشگاه گجت لوازم هوشمند زیادی در خود دارد. از آنجایی که دسته بندی کالاهای هوشمند به عنوان گجت، مرز خاصی ندارد، افراد با توجه به تعریف این واژه وسایل مختلفی را به عنوان گجت‌ می‌شناسند که در ادامه رایج‌ترین آنها را معرفی‌ می‌کنیم.

  گجت موبایل یا تلفن هوشمند

  در دنیای گوشی‌های موبایل، از زمانی که سیستم عامل‌ها پیشرفته‌تر شدند و سر و کله 2 رقیب قدیمی iOS و اندروید پیدا شد، به دستگاه‌های گوشی موبایل، گجت یا تلفن هوشمند گفتند. گجت موبایل دقیقا مطابق با تعریف واژه Gadget یک وسیله الکترونیک خلاقانه است که برای انجام کار خاصی طراحی شده است. یک گوشی موبایل‌ می‌تواند کارکردهای بسیاری را در اختیار شما قرار دهد و بسیاری از نیازهای روزمره‌تان را برطرف کند.

  ساعت‌ها و بندهای هوشمند

  از گجت‌های جذاب دنیای تکنولوژی، بسیاری از ما با ساعت‌ها و مچ بندهای هوشمند آشنایی داریم. این دستگاه‌ها معمولا به سنسورهای مختلفی مجهز‌ می‌شوند تا معیارهای مهم مربوط به سلامتی مثل ضربان قلب، اشباع اکسیژن خون یا الگوی خواب را ردیابی کنند. علاوه بر این‌ می‌توانند برنامه‌های ورزشی شما را رصد کرده و میزان فعالیت روزانه و کالری سوزی را تجزیه و تحلیل کنند. به ساعت‌ها و بندهای هوشمند، گجت‌های پوشیدنی‌ می‌گویند که از سیستم عامل مبتنی بر موبایل روی آنها استفاده‌ می‌شود.

  دستگاه‌های کتاب‌خوان

  یکی دیگر از گجت‌های معروف، دستگاه‌های کتاب‌خوان هستند که‌ می‌توانند بدون حواس پرتی‌های معمول در تبلت‌های مجهز به سیمکارت یا اپلیکیشن‌های مختلف، خواندن E-Bookها را لذت بخش کنند. دستگاه‌های کتاب‌خوان به نوعی یک تبلت محسوب‌ می‌شوند که فقط برای مطالعه طراحی شدند تا در حین مطالعه با نوتیفیکشن‌ها و پیام‌های مختلف، حواستان پرت نشود.

  انواع سنسورهای دما، فشار، نور و...

  سنسورهای مختلف خودشان به نوعی گجت محسوب‌ می‌شوند. سنسورها وسایل الکترونیکی هستند که با توجه به تغییرات یک پارامتر محیطی، عملکرد خودشان را تغییر‌ می‌دهند. این گجت‌ها را‌ می‌توان در خانه‌های هوشمند یافت. در واقع سنسورهایی که به نور، دما، آلودگی محیط یا موارد دیگر حساس هستند، در صورت تغییر محیط، عملکرد سایر دستگاه‌های هوشمند خانه را مدیریت‌ می‌کنند.

  تلویزیون هوشمند

  شاید دیدن نام تلویزیون در لیست ‌‌گجت های خاص با آن ابعاد بزرگش کمی عجیب به نظر برسد. اما دیگر گجت‌ها را فقط وسایل هوشمند کوچک در نظر‌ نمی‌گیرند. در واقع هر وسیله‌ای، فارغ از ابعادش، زمانی که به یک سیستم عامل مجهز‌ می‌شود یعنی برای کار خاصی طراحی شده و همین موضوع آن وسیله را به لیست گجت‌ها اضافه‌ می‌کند. به همین دلیل تلوزیون‌های هوشمند امروزی که به جز تماشای فیلم و سریال، امکان اجرای بازی‌ها و اپلیکیشن‌های مختلف را فراهم‌ می‌کنند در این لیست قرار‌ می‌گیرند.

  گجت‌های خانه هوشمند

  تقریبا هر وسیله هوشمند که برای خانه هوشمند طراحی شود، یک گجت محسوب‌ می‌شود. به عنوان مثال لامپ‌های هوشمند، لوازم جانبی خودرو، جاروبرقی‌های رباتی، مسواک‌های هوشمند، محصولات مربوط به تناسب اندام و سلامتی و... به عنوان یک گجت در خانه‌های هوشمند شناخته‌ می‌شوند.

  گجت‌های محیط کار هوشمند

  در محیط کارهای امروزی، اتوماسیون برای بالا بردن بازده و سرعت کار اهمیت زیادی دارد. اینجا جایی است که ‌‌گجت های خاص بیشترین کارایی را دارند. در دفاتر اداری هر وسیله مکانیکی یا الکترونیکی که به بالا بردن سرعت و بازده کاری کمک کند، یک گجت با ارزش است. این گجت‌ها‌ می‌توانند از لوازم جانبی سیستم‌های کامپیوتری گرفته تا وسایل مربوط به گرم نگه داشتن قهوه متنوع باشند!

  نقش گجت‌ها در زندگی انسان

  گجت‌ها در دل خودشان بهترین و جدیدترین فناوری‌ها را دارند. در نتیجه به ما اجازه‌ می‌دهند خدمات را با کیفیت بالایی دریافت کنیم. این خدمات‌ می‌تواند از گوش دادن به موسیقی شفاف و بدون نویز تا بررسی کالری سوزانده شده در روز متنوع باشد. در زیر به اهمیت گجت موبایل و سایر گجت‌های هوشمند در زندگی روزمره اشاره‌ می‌کنیم.

  1. افزایش کارایی و بهره وری

  گجت‌ها بیش از هر چیزی در بالا بردن بهره وری موثر هستند. تصور کنید روزهایی را که خبری از گجت موبایل نبود و برای ارسال یک پیام مجبور بودید از نامه استفاده کنید که چند روز طول‌ می‌کشید تا به مقصد برسد!

  گجت‌ها باعث شدند بتوانیم به نیازمان در لحظه برسیم و این موضوع روند فرسایشی انجام بسیاری از کارها را از بین برده است.

  2. کمک به کسب و کار

  دومین مزیت گجت‌ها کمک به کسب و کارهای مختلف است. با وجود تنوعی که در دنیای گجت‌ها وجود دارد، فرآیند اتوماسیون در کسب و کارها راحت‌تر از گذشته دنبال‌ می‌شود و‌ می‌توان بسیاری از امور زمان‌بر را به دست گجت‌ها سپرد.

  3. تفریح و سرگرمی لذت بخش

  گجت‌ها فقط برای انجام یک کار هدفمند طراحی‌ نمی‌شوند؛ بسیاری از گجت‌ها هدفشان فراهم کردن سرگرمی و تفریحات لذت بخش است. تفریح و سرگرمی بخشی از نیازهای اساسی زندگی است که با گجت‌هایی مثل هدفون‌های هوشمند، گوشی‌های موبایل، ساعت‌های هوشمند و دستگاه‌های دیگر‌ می‌توان به آن رسید.

  4. برقراری روابط موثر

  از اهمیت وجود گجت‌ها در زندگی امروزه باید به تسهیل روابط از راه دور توسط آنها اشاره کنیم. با وجود تماس‌های تلفنی و ویدیویی و حتی گجت‌های جدیدی که قرار است دنیای متاورس را در اختیارمان قرار دهند، ارتباط از راه دور با خانواده و دوستان جذاب‌تر و ساده‌تر از هر زمانی شده است.

  5. صرفه جویی در فضا و زمان

  گجت مثل یک چاقوی سوئیسی عمل‌ می‌کند! یعنی علاوه بر چاقو‌ می‌تواند یک دربازکن، یک قاشق، یک چنگال و یک ناخن گیر هم باشد. در واقع گجت‌ها چندین و چند وظیفه مختلف را انجام‌ می‌دهند؛ وظایفی که قبل‌ها برای انجام هر کدام از آنها باید یک دستگاه جدا تهیه‌ می‌کردید. بنابراین هم در فضا و هم در زمان شما صرفه جویی‌ می‌کنند.

  فروشگاه گجت‌های هوشمند بزرگ و کوچک

  در فروشگاه اینترنتی می‌توانید تنوعی از جذاب‌ترین و جدیدترین گجت‌های روز دنیا را در اختیار داشته باشید. حالا که‌ می‌دانید گجت چیست؟ به سراغ لیست ‌‌گجت های خاص از فروشگاه ما بروید. با خرید گجت‌های مختلف از گجت موبایل گرفته تا هدفون و ساعت هوشمند و... زندگی، لذت بیشتری خواهد داشت. 

  نمایش به صورت جدول لیست
  مرتب سازی بر اساس
  نمایش در صفحه

  هیتر برقی مدل Devil

  419٬000 تومان 550٬000 تومان

  پنکه گردنی مدل DNF Y2

  189٬000 تومان

  کتری برقی تاشو مدل YS 2008

  275٬000 تومان
  کتری برقی تاشو مدل YS 2008 یک کتری مسافرتی و تاشو است و برای کسانی که مدام در حال سفر هستند طراحی و ساخته شده است. البته این بدان معنا نیست که کاربرد خانگی ندارد. اگر مدام به خاطر شغل تان در حال سفر هستید این کتری برای شما ساخته شده است زیرا هم فضای بسیار کمی می گیرد هم در حین استراحت در ماشین خود می توانید به راحتی از نوشیدن و درست کردن چای لذت ببرید.

  صفحه گرم کن برقی شیائومی مدل Heating Coaster

  489٬000 تومان
  صفحه گرم کن برقی شیائومی مدل Heating Coaster یک گجت کاربردی و جالب است که می توانید در خانه یا محل کار خود به راحتی از آن استفاده کنید. این محصول، یک زیر لیوانی حرارتی است که می توانید لیوان حاوی نوشیدنی گرم خود را روی آن قرار دهید و نگران سرد شدن آن نباشید. از ویژگی های منحصر به فرد این دستگاه کاربردی، قابلیت حفظ بدون وقفه دما تا ۸ ساعت است. در ادامه با کاربردها و مشخصات این صفحه گرم کن بیشتر آشنا می شوید.

  ست پیچ گوشتی پاورولوجی مدل 30in1 precision screwdriver

  649٬000 تومان
  ست پیچ گوشتی پاورولوجی مدل 30in1 precision screwdriver یکی از ابزارهایی است که می توان گفت هر خانه یا اداره ای به آن احتیاج دارد. این پکیج منحصر به فرد که به صورت یک جعبه کوچک آلومینیومی در اختیار کاربران قرار می گیرد شامل 30 نوع مختلف سری پیچ گوشتی است. تنوع بالای سری ها به شما کمک می کند از هر پیچ گوشتی دیگری بی نیاز باشید و هر آنچه که می خواهید را تعمیر کنید.

  هاب 4 پورت USB-C پاورولوجی مدل 4in1 USB-C HUB

  1٬149٬000 تومان

  شارژر بی سیم پاورولوجی مدل P41MFCHBK

  2٬689٬000 تومان
  اگر به دنبال یک شارژ بی سیم با قابلیت شارژ همزمان چند دستگاه دیجیتال هستید شارژر بی سیم پاورولوجی مدل P41MFCHBK می تواند برای شما یک گزینه مناسب باشد. این شارژر چهارکاره با استفاده از فناوری وایرلس امکان شارژ بدون کابل را در اختیار شما قرار می دهد. در ادامه همراه ما باشید با مشخصات و امکانات این دستگاه بیشتر آشنا شویم.

  مخلوط کن پاورولوجی مدل P6BPJBK

  1٬380٬000 تومان
  مخلوط کن پاورولوجی مدل P6BPJBK یک آب میوه گیر، میکسر، خرد کن، شیکر و آسیاب برقی قابل حمل است. مخلوط کن 6 تیغه پاورولوجی دارای قابلیت شارژ با استفاده از پورت USB است. این دستگاه را می توانید از طریق پاوربانک، شارژر دیواری، لپ تاپ، شارژر فندکی وغیره شارژ کنید؛ بنابراین دیگر نیازی نیست نگران در دسترس نبودن پریز برق باشید. پس از شارژ کامل دستگاه، این امکان را دارید که حداکثر 15 نوشیدنی تهیه کنید.

  دستگاه بخور مدل Lofans Cute Bear Smart Aroma Humidifier JS3

  975٬000 تومان

  چراغ خواب و رطوبت ساز هوا Magnetic Night Light Humidifier 825

  635٬000 تومان
  این دستگاه به خاطر کارایی چندمنظوره، طراحی زیبا و مینیمال مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است. دستگاه رطوبت ساز هوا مدل Magnetic Night Light Humidifier 825، علاوه بر تامین رطوبت هوا، فضای اتاق شما را با استفاده از چراغ LED به کار رفته در آن بسیار زیبا می کند و نور مناسبی را در هنگام خواب برای شما به ارمغان می آورد. ظرفیت مخزن این دستگاه، 350 میلی لیتر است و می تواند به طور تقریبی به مدت 8 ساعت فضای اتاق شما را مرطوب کند. ابعاد این محصول 117 ×140 × 202 میلی متر است که این ابعاد مناسب، باعث می شود تا شما بتوانید این دستگاه را در محل کار و یا حتی ماشین نیز همراه خود داشته باشید.

  کوادکوپتر توی اسکای 4K مدل S161

  4٬500٬000 تومان 5٬100٬000 تومان
  کوادکوپتر مدل S161 دارای دو دوربین در جلو و پایین دستگاه است. دوربین جلو قابلیت عکاسی با کیفیت 4096*3072 و فیلمبرداری با کیفیت 3840*2160 پیکسل را دارد. اما کیفیت فیلمبرداری و عکاسی دوربین پایین آن 1280*720 پیکسل است. دوربین جلو امکان فیلمبرداری با زاویه 180 درجه را دارد. از آنجا که این دستگاه مجهز به فناوری Altitude Hold است، یعنی می تواند در هنگام عکاسی و فیلمبرداری در حالت عمودی ثابت بماند. در نتیجه عکس ها و فیلم های ثبت شده با این دوربین از شفافیت بالایی برخوردار هستند.

  فلاسک اسپیکردار شیائومی مدل Velosan گنجایش 0.6 لیتر

  900٬000 تومان 950٬000 تومان
  فلاسک اسپیکردار velosan شیائومی دارای ظرفیت 0.6 لیتری با قابلیت حفظ دما تا 6 ساعت و جنس استیل ضد زنگ و دارای سه لایه عایق با باتری 500 میلی آمپری

  یخچال و گرم کن خودرو باسئوس مدل CRBX01

  هاب 11 پورت USB-C پاورولوجی مدل P11CHBGY

  این هاب شگفت انگیز همانطور که از نامش مشخص است، 11 پورت کاربردی دارد که تمام نیاز های شما برای اتصال پرسرعت از طریق USB را برطرف می کند. سرعت انتقال داده از طریق پورت USB 3.0 هاب پاورولوجی 5 گیگابایت بر ثانیه و از طریق پورت USB 2.0 این هاب 480 مگابایت برثانیه است. یکی از مشخصات منحصر به فرد این دستگاه، قابلیت فست شارژ است. شارژ بسیار سریع به وسیله پورت Type_C و با فناوری PD 60W انجام می شود. همچنین این هاب از تصاویر 4k به وسیله پورت HDMI پشتیبانی می کند. پورت LAN، اینترنت سریع با سرعت 1000 مگابایت بر ثانیه را در اختیار شما قرار می دهد. برای انتقال تصاویر 1080 Full HD نیز پورت VGA مورد استفاده قرار می گیرد.

  قفل اثرانگشتی شیائومی مدل Xiaomi Uodi Smart Padlock YD-K1

  به لطف فناوری هوشمند، شما می توانید با استفاده از اثر انگشت خود، از اموال تان محافظت کنید و نگران گم یا دزدیده شدن آن ها نباشید. این وسیله، یک قفل کارآمد کوچک است که می توانید اثر انگشت خود را در آن ثبت کنید. در این صورت، اسنکر آن تنها اثر انگشت ثبت شده را شناسایی می کند و در زمان بسته بودن قفل، با لمس آن، قفل باز می شود. ظاهر این قفل درست مانند قفل های غیرهوشمند است که از قدیم رایج بوده اند؛ به طوری که بخش U شکل آن به دور وسیله مورد نظر قرار می گیرد و باز و بسته می شود. قفل شکل مربعی دارد و به صورت مینیمال و یکدست طراحی شده است.

  کیبورد بلوتوثی تاشو راک R4

  کیبورد بلوتوثی تاشو راک، این قابلیت را دارد که به طور همزمان به چند دستگاه مختلف متصل شود. صفحه کلید بی سیم توسط بلوتوث به گوشی، تبلت، مانتیور یا لپ تاپ شما وصل می شود. چیپ بلوتوثی درون دستگاه، پاسخگویی سریع دارد و اتصالی پایدار بدون قطع و وصل شدن برقرار می کند. برد وایرلس این صفحه کلید تا 10 متر است؛ یعنی در فاصله کم تر از 10 متر قابلیت اتصال دارد و در این فاصله می توانید به تایپ بپردازید.

  چراغ خواب کودک باسئوس طرح گربه مدل DGAM-A02

  چراغ خواب کودک باسئوس طرح گربه مدل DGAM-A02 دارای سبک کارتونی با رنگ روشن و به شکل گربه است که برای کودکان جذاب است. جنس بدنه آن سیلیکونی ABS است. با وجود این نوع پوشش دیگر نگران ضربه خوردن، افتادن و یا شکستن چراغ خواب نباشید.

  جارو شارژی شیائومی مدل SSXCQ01XY

  جارو شارژی شیائومی مدل SSXCQ01XY، یک ابزار عالی برای تمیز کردن اتاق های خانه، ماشین و مبلمان است که در تمیز نگه داشتن فضا به شما کمک کند. یکی از بهترین ویژگی های این جارو، سبک بودن آن است. ابعاد این جارو شارژی مانند یک فلاسک کوچک است و تقریبا 0.5 کیلوگرم وزن دارد. جارو شارژی شیائومی مدل SSXCQ01XY، با موتور DC با 120 وات توان، 13000 پاسکال مکش و سرعتی برابر با 88 هزار دور در دقیقه دارد. گفتیم که جارو شارژی شیائومی مدل SSXCQ01XY، فیلتر دو مرحله ای دارد. در مرحله اول ذرات درشت و در مرحله دوم ذرات بسیار ریز معلق در هوا حذف می شوند.

  گجت

  Filter by:

  Clear All
  از: تا:
  ریال189000 ریال4500000