اخبار تکنولوژی

اضافه شدن قابلیت فیلتر چت در واتساپ

اگر از تلگرام استفاده کرده باشید، حتما با قابلیت فیلتر چت ها در واتساپ نیز آشنا خواهید بود. این قابلیت به تازگی در پیام رسان واتساپ اضافه شده که کورسوی امیدی برای کاربران داخل ایران خواهد بود. زیرا در سال های گذشته واتساپ پیشرفت چندانی نداشته و بسیاری از کاربران را به سمت پیام رسان های قدرتمندتر مانند تلگرام سوق داده است. اما در سال های اخیر که واتساپ جزیی از تیم بزرگ متا شده است، تغییرات مختلفی داشته و توانسته تا حدودی خود را به رقبا نزدیک کند. در ادامه بیشتر به قابلیت فیلتر چت ها در واتساپ می پردازیم.

قابلیت جدید واتس اپ؛ امکان فیلتر چت ها

قابلیت فیلتر چت ها در واتساپ، قابلیت جدیدی نیست و اگر کاربران تلگرام بوده باشید، حتما با آن آشنا خواهید بود. این قابلیت چت های شما را بر اساس دسته بندی های مختلف تفکیک می کند تا دسترسی شما به لیست مخاطبین و چت هایتان آسان تر شود. به صورت پیش فرض سه دسته بندی کلی برای چت ها در نظر گفته شده است:

  • دسته ALL که همه لیست چت را نشان می دهد.
  • دسته Unread یا خوانده نشده که شامل پیام هایی است که هنوز توسط کاربر دیده نشده است.
  • دسته Groups یا گروه ها که فقط چت های گروهی را نشان می دهد.

بازیابی پیام های پاک شده واتساپ

عملکرد فیلتر چت واتساپ

با قابلیت فیلتر چت ها در واتساپ می توانید پیام ها خود را به راحتی دسته بندی کنید تا دسترسی آسان ترین به پیام های مهم تر داشته باشید. اگر نصب واتساپ نسخه قدیمی را انجام داده باشید، با آپدیت آن نیز می توانید از این قابلیت بهره مند شوید. واتساپ در یکی از بیانیه های خبری خود گفته است: « ما معتقدیم که قابلیت فیلتر چت ها در واتساپ، پیدا کردن مکالمات مهم و پیمایش موثرتر در بین پیام ها را آسان تر می کند. ما به طراحی گزینه ها و قابلیت های بیشتر ادامه می دهیم تا کاربران بتوانند بر روی آنچه که مهم تر است، تمرکز کنند.».

آموزش بکاپ گرفتن از واتساپ و بازگردانی آن

مزایای استفاده از فیلترهای چت در واتساپ

همان طور که اشاره کردیم، مزیت اصلی استفاده از قابلیت فیلتر چت ها در واتساپ دسترسی آسان به پیام های مهم تر است. شما می توانید گروه ها و پیام های شخصی خود را از یکدیگر تفکیک کنید تا سریع تر به آن ها دسترسی داشته باشید. بنابراین اگر برای اهداف کاری یا سازمانی خود از این پیامرسان استفاده می کنید، حتما در اولین فرصت آن را آپدیت کنید.

نحوه فعال کردن قابلیت فیلتر چت WhatsApp

نحوه فعال کردن قابلیت فیلتر چت WhatsApp

برای فیلتر کردن چت ها در واتساپ، باید دکمه فیلتر که در کنار نوار جستجو طراحی شده را انتخاب کنید. سپس برنامه به صورت خودکار چت های دیده نشده را به شما نمایش می دهد. شما می توانید مجدد فیلتر را غیر فعال کرده یا آن را همیشه فعال نگه دارید.

واتساپ در چه گوشی هایی متوقف میشود

قابلیت فیلتر چت واتس اپ کی فعال می شود؟

طبق گفته متا، فیلتر گروه ها برای دسترسی سریع تر به چت های گروهی طراحی شده و این مکالمات در بخش Communities هم نمایش داده می شود. واتساپ علاوه بر کار کردن بر روی این فیلتر بر روی فیلتر مخاطبان نیز عمل کرده که برای تفکیک چت های افراد و مشاغل ناشناس کاربرد دارد. همچنین یک فیلتر مورد علاقه نیز به واتساپ در حال اضافه شدن است که کاربر می تواند از طریق آن چت های پرتعامل یا مهم را نشانه گذاری کند. در نسخه های آزمایشی یا نصب چند واتساپ در گوشی نیز قابلیت فیلتر چت در واتساپ و سفارشی کردن آن امکان پذیر خواهد بود. در هفته اخیر برای کاربران بتا در نسخه 2.22.13.14 بتای اندروید و دسکتاپ و macOS در دسترس قرار گرفت.

رضا صنعتی

فارغ التحصیل کارشناسی کامپیوتر اما علاقه‌مند به حوزه های بازاریابی، فروش و دیجیتال مارکتینگ. 💻👨‍💻

پرفروش ترین ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا