آموزش و ترفند فرفره

چگونه گوشی آیفون را به تلویزیون وصل کنیم؟

تماشای عکس و ویدئو در صفحات بزرگتر بسیار لذت ­بخش ­تر از صفحات کوچک است. هنگام تماشای فیلم با خانواده یا پخش موسیقی از تلویزیون حتما به راهنمای اتصال موبایل به تلویزیون نیاز پیدا می­ کنید. اگر صاحب موبایل آیفون هستید ممکن است با چالش ­هایی رو به ­رو شوید اما ما در این مقاله تمامی راه ­های اتصال گوشی آیفون به تلویزیون را به شما آموزش می­ دهیم. اتصال موبایل اپل به تلویزیون هوشمند راه­ های مختلفی دارد مثل استفاده از کابل HDMI، استفاده از کابل Plug and Play، اتصال موبایل آیفون به Apple TV، استفاده از دانگل Chromecast و …. در ادامه در فرفره بهترین و آسان­ترین راه ­های اتصال موبایل آیفون به تلویزیون را بررسی می ­کنیم.

اتصال گوشی آیفون به تلویزیون با کابل Plug and Play

ابتدا تلویزیون خود را بررسی کنید، اگر پورت USB دارد این روش می­ تواند برای شما موثر باشد. کابل ­های Plug and Play از پورت اتصال USB ،HDMI و یک سر Lightning برای موبایل آیفون ساخته­ شده است. در هنگام خرید کابل Plug and Play مطمئن شوید که کابل از برنامه ­های آیفون حتی برنامه­ های پولی به ­صورت کامل پشتیبانی می ­کند. پس از اطمینان از امکان اتصال موبایل آیفون به تلویزیون با کابل Plug and Play، مراحل زیرا را به ­ترتیب انجام دهید:

 1. سری HDMI را وارد پورت HDMI تلویزیون کنید.
 2. سری USB را وارد پورت USB تلویزیون کنید.
 3. سری Lightning را به موبایل خود وصل کنید.
 4. وارد بخش تنظیمات تلویزیون شوید و پخش را روی HDMI بگذارید.
 5. ویدئو را از موبایل خود پخش کنید.

آموزش تنظیمات گوشی آیفون

گاهی اوقات پیش می آید که بخشی از ویژگی های نرم افزاری تلفن همراه باب میل کاربر نیست. خوشبختانه اپل به  خوبی به این امر واقف است و دست کاربران را برای ایجاد تغییرات دلخواه باز می گذارد.

اتصال گوشی آیفون به تلویزیون با کابل HDMI

برای استفاده از این روش به یک تبدیل نیاز دارید، این تبدیل یک سر پورت HDMI دارد و به یک سر آن کابل لایتنینگ متصل است. برای اتصال مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. یک سر کابل HDMI را به تبدیل و سر دیگر را به تلویزیون متصل کنید.
 2. سری Lightning را به موبایل خود وصل کنید.
 3. وارد بخش تنظیمات تلویزیون شوید و پخش را روی HDMI بگذارید.
 4. ویدئو را از موبایل خود پخش کنید.

نکاتی که باید به آن توجه داشته باشید این است که کابل HDMI کیفیت تصویر را عینا از روی موبایل به تلویزیون منتقل می ­کند بنابراین ممکن است با بزرگ شدن تصویر در تلویزیون شاهد کاهش کیفیت تصویر باشد. کابل HMDI قدرت انتقال تصویر تا وضوح 1080 پیکسل را دارد. این روش برای گیمرها روش مناسبی نیست زیرا انتقال تصویر با HDMI با اندکی تاخیر همراه است.

اتصال گوشی آیفون به تلویزیون Apple

شرکت Apple همیشه بهترین و کامل ­ترین امکانات را برای محصولاتش به­ کار می­ گیرد. اگر صاحب یک Apple TV هستید می­ توانید به سادگی موبایل خود را به تلویزیون متصل کنید و با کیفیت عالی ویدئو و تصاویر خود را در سایز بزرگتر ببینید. دستگاه Apple TV قابلیت اتصال به موبایل­ های Android را ندارد. نکته اولی که باید به آن توجه کنید، سازگاری موبایل اپل شما با تلویزیون است. با استفاده از قابلیت Airplay موبایل آیفون را به تلویزیون متصل می­ کنیم. برای اتصال iPad به Apple TV هم از این روش استفاده می شود. مراحل زیر را به ترتیب دنبال کنید:

 1. Apple TV را با کابل HDMI به تلویزیون هوشمند متصل کنید.
 2. قابلیت Airplay را روشن کنید.
 3. موبایل و Apple TV را به Wi-Fi متصل کنید.
 4. از روی گوشی خود وارد Control Center شوید.
 5. قابلیت Screen Mirroring را روشن کنید.
 6. Apple TV یا تلویزیون سازگار با Airplay را انتخاب کنید.
 7. نام دستگاه IOS را در صفحه تلویزیون وارد کنید.
 8. برای بالا بردن امنیت از آیفون به تلویزیون کدی ارسال می­ شود.
 9. عمودی یا افقی بودن صفحه را مشخص و ویدئو را پخش کنید.

اتصال گوشی آیفون به تلویزیون هوشمند

برخی از تلویزیون­ ها از قابلیت Airplay پشتیبانی نمی ­کنند و یا با Apple TV سازگاری ندارند. برای اتصال موبایل اپل به تلویزیون با توجه به برند تلویزیون باید از برنامه مرتبط استفاده کنید و گفتنی است که می­ توانید از این برنامه به­ عنوان کنترل از راه دور تلویزیون نیز استفاده کنید. یکی از اپلیکیشن ­های اتصال آیفون به تلویزیون هوشمند اپلیکیشن Nero Streaming Player است. برای اتصال گوشی آیفون به تلویزیون هوشمند مراحل زیر را دنبال ­کنید:

 1. یکی از اپلیکیشن­ های اتصال گوشی آیفون به تلویزیون را دانلود و نصب کنید.
 2. گوشی آیفون و تلویزیون را به Wi-Fi متصل کنید.
 3. ویدئو را از موبایل خود پخش کنید.

بهترین گوشی اپل از نظر باتری کدام مدل است؟

طبیعی است به عنوان کاربری که می خواهد بهترین گوشی اپل از نظر باتری را بخرد، کمی سردگم شوید. به همین علت در ادامه 15 مدل مختلف آیفون را با ذکر مقدار دوام باتری آن ها در تست های مختلف (استریم ویدیو، بازپخش ویدیو، بازپخش موسیقی) رتبه بندی کرده ایم.

اتصال گوشی آیفون به تلویزیون با دانگل Chromecast

دانگل کروم کست (Chromecast) در سال 2013 توسط شرکت گوگل تولید شد. این دانگل قابلیت اتصال به اکثر لوازم الکترونیکی را دارد و یکی از بهترین راه­ ها برای اتصال گوشی آیفون به تلویزیون هوشمند به­ شمار می­رود. برای اتصال گوشی آیفون به تلویزیون با کروم کست مراحل زیرا را به ترتیب انجام دهید:

 1. دانگل کروم کسب (Chromecast) را به تلویزیون متصل کنید.
 2. موبایل و دانگل را به Wi-Fi متصل کنید.
 3. قابلیت Screen Mirroring را از روی گوشی روشن کنید و یا از اپلیکیشن­ هایی مثل Screen Mirror for Chromecast کمک بگیرید.
 4. موبایل خود را به صورت Wireless به دانگل متصل کنید.
 5. از روی تلویزیون گزینه کروم کست را انتخاب کنید.
 6. ویدئو را از موبایل خود پخش کنید.

اتصال گوشی آیفون به تلویزیون با DLNA

قابلیت DLNA یک قابلیت پخش مدیا در تلویزیون است. هر تلویزیونی که به Wi-Fi متصل شود از این قابلیت پشتیبانی می­ کند. نحوه اتصال گوشی آیفون به تلویزیون با DLNA بسیار ساده است. کافیست اپلیکیشن DLNA را روی موبایل خود نصب کنید. این اپلیکیشن انواع مختلفی دارد و MCPlayer HD یکی از اپلیکیشن ­های کاربردی آن به ­شمار می­رود. برای اتصال موبایل اپل به تلویزیون از این روش مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید:

 1. اپلیکیشن DLNA را نصب کنید.
 2. تلویزیون و موبایل را به Wi-Fi متصل کنید.
 3. از بخش تنظیمات تلویزیون DLNA را فعال کنید.
 4. از داخل موبایل خود وارد اپلکیشن شوید و اجازه دهید تلویزیون توسط موبایل شما شناسایی شود.
 5. ویدئو را از موبایل خود پخش کنید.

دقت کنید که در این روش اتصال تنها محتوایی که داخل دستگاه خود ذخیره کرده­ اید قابلیت پخش روی تلویزیون را دارند.

ساده ترین راه برای اتصال گوشی آیفون به تلویزیون چیست؟

برای اتصال گوشی آیفون به تلویزیون حتما ابتدا قابلیت­ های تلویزیون خود را بررسی کنید. اگر تلویزیون شما به Wi-Fi متصل نم ی­شود برخی از روش ­های Wireless برای شما حذف می­ شوند و باید از تبدیل­ ها و کابل­ های نام برده استفاده کنید اما اگر تلویزیون هوشمند شما قابلیت اتصال به اینترنت را دارد، بررسی کنید که با توجه به خروجی کیفیت تصویر مورد نیاز شما، کدام روش وضوح تصویر مناسب­ تری به شما می­ دهد که استفاده از Chromecast و Apple TV می­ تواند بهترین راه باشد.

غزل وثیق

کارشناس IT و فعال در حوزه SEO که این گوشه کنارا به UI ,UX و طراحی هم علاقه دارم 😎😉

پرفروش ترین ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا