نقد و بررسی

برترین برنامه های تنظیم مودم با گوشی

کنترل مودم با گوشی

تلفن های همراه امروزی تبدیل به ابزارهای کاربردی شده اند. یکی از حوزه هایی که می توان در آن به خوبی از همراهی تلفن های هوشمند بهره برد تنظیم و کنترل مودم است و این کار به واسطه نصب برنامه تنظیم مودم با گوشی انجام می شود.

نرم افزارهایی وجود دارند که می توانند اطلاعاتی از جمله سرعت دانلود و آپلود اینترنت مودم در لحظه و یا تعداد کاربران متصل به آن را در اختیار کاربر قرار دهند.

این نرم افزارها به شما قابلیت کنترل مودم را نیز می دهند. برای مثال می توانید با استفاده از آن ها رمز عبور شبکه را تغییر دهید و در صورت تمایل اتصال دستگاه هایی را از مودم قطع کنید. با فرفره همراه باشید تا با چندی از برترین برنامه های تنظیم مودم با گوشی آشنا شوید.

معرفی 12 برنامه برای کنترل مودم با گوشی

1- WiFi Router Setup & Speedtest

این نرم افزار یک برنامه تنظیم مودم با گوشی است که تمام ابزارهای لازم برای مدیریت و پیکربندی Router (مسیریاب اینترنت) را در اختیار کاربر می گذارد. امکاناتی که این نرم افزار در اختیار شما قرار می دهد، بسیار گسترده و کاربردی است. با این برنامه می توانید سرعت دریافت و ارسال اینترنت را مورد سنجش قرار دهید. همچنین می توانید افراد و IP های متصل به وای فای را بررسی کنید.

این برنامه اطلاعاتی نظیر قدرت سیگنال، آی پی شبکه، DNS و اطلاعات DHC را در اختیار شما قرار می دهد. همچنین می توانید گذرواژه هایی تصادفی ایجاد کرده و از اینترنت شما محافظت کند.

2- ASUS Router

این برنامه تنظیم مودم با گوشی به شما این امکان را می دهد که در هر زمان و هر مکانی به تنطیمات شبکه دسترسی داشته باشید.

با این برنامه می توانید طیف وسیعی از تغییرات را روی مودم ایجاد کنید و بر بخش های مختلف آن نظارت داشته باشید. کنترل IP های متصل به مودم، محدود کردن پهنای باند، تغییر نام مودم، اسکن امنیتی و کنترل والدین از دسترسی هایی هستند که این برنامه در اختیارتان می گذارد.

کنترل مودم با ASUS Router
برنامه تنظیم مودم ASUS Router

3- Fing-Network tools

Fing یک برنامه تنظیم مودم با گوشی است که با یک رابط کاربری ساده شما را در حل مشکلات شبکه یاری می کند و سطح امنیتی آن را بالا می برد.

این برنامه می تواند دستگاه ها را در هنگام ورود و در هنگام خروج از شبکه و در حین استفاده از آن شناسایی کند. با این برنامه می توانید عملکرد مودم خود در دریافت و ارسال اطلاعات را تحت نظر قرار دهید.

از امکانات دیگر این نرم افزار می توان به نمایش آدرس MAC و شرکت سازنده دستگاه، قابلیت جست وجو در سرویس و یافتن درگاه های باز در کم ترین زمان ممکن و Wake On Lan اشاره کرد (قابلیتی که با استفاده از آن می توانید کامپیوتر متصل به شبکه را از راه دور روشن کنید).

4- Network Analyzer

این برنامه یکی از بهترین نرم افزارها برای تجزیه و تحلیل عملکرد شبکه و کنترل مودم با گوشی است. با استفاده از این برنامه می توانید سیگنال ها را با نمودار های گرافیکی دقیق تحلیل کنید، پهنای باند و سرعت اینترنت خود را بسنجید و در صورت نیاز رمز مودم را تغییر دهید.

با این برنامه می توانید لیست دقیق و تاریخچه اتصالات به شبکه را بررسی کنید و در صورت وجود مورد مشکوک دسترسی آن را محدود کنید.

این برنامه همچنین اطلاعات جغرافیایی دقیق و منطقه زمانی را هم به خوبی شناسایی می کند و می تواند اطلاعات دقیق و جزئیات بسیاری را از شبکه در اختیار شما قرار دهد.

Network Analyzer
برنامه تنظیم مودم Network Analyzer

آموزش 0 تا 100 تنظیمات مودم tp-link به زبان ساده با تصویر

راه اندازی و نصب مودم تی پی لینک

5- WiFi Automatic, WiFi Auto Unlock and Connect

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که ساعت های متمادی از مودم استفاده نکرده و در عین حال فراموش کرده باشید آن را خاموش کنید.

برنامه تنظیم مودم با گوشی WiFi Automatic نرم افزاری است که به شما کمک می کند تا با تنظیم یک برنامه زمانی مشخص موعد خاموش و روشن شدن مودم را به دلخواه تنظیم کنید. از طرفی امکانات دیگری هم برای کنترل انرژی مودم در اختیارتان می گذارد.

مثلا می توانید به وسیله این برنامه، مودم را طوری تنظیم کنید که در صورت عدم دسترسی به اینترنت به طور خودکار خاموش شود یا در هنگاهی که صفحه دستگاه متصل به مودم برای مدت زمان مشخصی خاموش است، مودم هم خاموش شود.

WiFi Automatic, WiFi Auto Unlock and Connect
برنامه کنترل مودم WiFi Automatic

6- Next Network Tools

گاهی اوقات پیش می آید که سرعت اینترنت ما بی دلیل کند می شود. گاهی اوقات این کند شدن به دلیل ضعف در سرویس اینترنت و شبکه نیست و می تواند ریشه ای دیگر داشته باشد.

در صورتی که امنیت و رمزگذاری روی شبکه ضعیف باشد، امکان اتصال ناخواسته برخی افراد به شبکه فراهم می شود. در این صورت داشتن برنامه ای که بتواند همه دستگاه های متصل به شبکه را شناسایی کند و اطلاعات دقیقی هم از جزئیات آن ها ارائه دهد، بسیار کاربردی است.

Next Network Tools برنامه ای است که نه تنها این امکان را فراهم می کند بلکه با تجزیه و تحلیل شبکه می تواند آدرس IP دستکاه های متصل، قدرت سیگنال، سرعت دریافت و ارسال اطلاعات، ping و نوع دستگاه متصل و حتی برخی مشخصات فنی آن را به نمایش بگذارد.

7- Router Setup Page | setup WiFi

این برنامه در کنار رابط کاربری ساده ای که دارد امکانات زیادی را برای پیکربندی و مدیریت شبکه مودم در اختیار شما می گذارد.

با استفاده از این برنامه تنظیم مودم با گوشی می توانید حتی در اولین راه اندازی مودم نیز تنظیمات اولیه را انجام دهید.

 برای مثال یکی از این موارد برای راه اندازی اولیه، دانستن نام کاربری و رمز عبوری است که هر شرکتی مختص به خود تنظیم می کند. در این برنامه نام کاربری و رمز عبور Admin بیش از 100 شرکت موجود است.

این نرم افزار به شما اجازه می دهد در هر زمانی رمز اتصال به مودم خود را تغییر دهید و با اسکن شبکه ها ping و سرعت اینترنت را مورد ارزیابی قرار دهید.

8- IP Tools: WiFi Analyzer

این برنامه در کنار محیط کاربری ساده ای که دارد امکانات تحلیلی دقیقی را در اختیار مخاطب قرار می دهد که به شناسایی مشکلات شبکه و حل آن ها کمک شایانی می کند.

از جمله قابلیت های این برنامه می توان به اندازه گیری ping، شناسایی DNS، بررسی اتصالات شبکه تغییر IP و رمز عبور و ارزیابی سرعت اینترنت و Ping اشاره کرد.

9- WiFi AR

این نرم افزار می تواند با کمک دوربین و ابزارهای تحلیلی که دارد، به کمک شما بیاید. با استفاده از این برنامه تنظیم مودم با گوشی می توانید بهترین نقطه را برای قرار دادن WiFi انتخاب کرده و مودم را آنجا نصب کنید. استفاده از این قابلیت به کمک دوربین گوشی امکان پذیر خواهد بود.

از طرفی با استفاده از این نرم افزار می توانید سرعت اینترنت و ping را بسنجید و در صورتی که از چند WiFi استفاده می کنید، پرسرعت ترین آن ها را در لحظه پیدا کنید.

این برنامه قابلیت دیگری هم دارد که تا حدی آن را خاص می کند. با استفاده از آن می توانید شبکه هایی که با شبکه شما تداخل دارند را بیابید و در نهایت برای حل این مشکل اقدامات لازم را انجام دهید. به این صورت عملکرد شبکه شما در بهترین حالت ممکن قرار خواهد گرفت.

کنترل مودم با WiFi AR
برنامه تنظیم مودم WiFi AR

10- WiFi Inspector

با استفاده از این برنامه کنترل مودم با گوشی می توانید لیست تمام کاربران متصل به شبکه خود را تحت نظر داشته باشید. WiFi Inspector علاوه بر شناسایی IP دستگاه های متصل به شبکه به صورت بی سیم و با سیم، می تواند نوع دستگاه های متصل را نیز شناسایی کند.

در نهایت به سراغ کاربردی ترین ویژگی این نرم افزار می رویم. با استفاده از این برنامه تنظیم مودم با گوشی می توانید لیستی از دستگاه های مجاز ایجاد کنید تا فقط آن ها اجازه اتصال به شبکه را داشته باشند. همچنین می توانید دستگاه هایی که به طور ناخواسته متصل شده اند را در مدتی کمتر از 30 ثانیه از شبکه خارج کنید.

11- WiFi Password Key Generator

این نرم افزار یکی از قوی ترین برنامه های کنترل مودم با گوشی است که می تواند با ایجاد رمزهای قوی و تصادفی از هک شدن مودم و شبکه اینترنت جلوگیری کند.

از امکانات دیگر این برنامه می توان به بررسی اتصال WiFi، ارزیابی سرعت اینترنت و بررسی دستگاه های متصل به شبکه نام برد.

تنظیم مودم با WiFi Password Key Generator
برنامه WiFi Password Key Generator برای کنترل مودم

12- WiFi Fixer

گاهی پیش می آید که در حالی که به اینترنت متصل هستید و اکثر برنامه ها به اینترنت دسترسی دارند، وارد برنامه ای خاص شده و متوجه شوید که فقط همان یک برنامه به شبکه دسترسی ندارد.

این مشکل می تواند دلایل متعددی داشته باشد که گاهی توسط خود فرد قابل تشخیص نیستند. WiFi Fixer می تواند با شناسایی مشکلات احتمالی و رفع آن ها دسترسی دوباره برنامه به اینترنت را برقرار کند.

فقط دقت داشته باشید که این برنامه نمی تواند در تقویت سیگنال ها نقشی داشته باشد یا از قطع اتصال جلوگیری کند.

جمع بندی

پاسخ این سوال تا حد زیادی بسته به نیازها و سلایق خودتان دارد اما توصیه فرفره به شما یکی از برنامه های معرفی شده است. هرکدام از این نرم افزارها ممکن است قابلیت هایی داشته باشند که خاص خودشان است و در برنامه دیگری وجود ندارد. از طرفی ممکن است با استفاده از چند برنامه به طور هم زمان و مقایسه آن ها با یکدیگر در نهایت بتوانید بهترین گزینه یا گزینه ها را برای کنترل مودم با گوشی انتخاب کنید.

فقط دقت داشته باشید که باید به طور مرتب این برنامه های کنترل مودم با گوشی را به روزرسانی کنید. به این نکته هم توجه داشته باشید که برنامه های معرفی شده در این متن فقط بخشی از دنیای عظیم برنامه های تنظیم و کنترل مودم را تشکیل می دهند. هر روز شاهد عرضه نرم افزارهای جدید و بهینه تری هستیم که نسبت به نسل پیشین خود عملکرد بهتری دارند. پس همیشه به روز باشید و برنامه های جدید را امتحان کنید.

عارفه نجیبا

یه فارغ التحصیل نفت امیرکبیر که به دیجیتال مارکتینگ علاقه مند شده :)

پرفروش ترین ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا