آموزش و ترفند فرفره

انواع روش پرداخت و مدیریت حساب ایرانسل

ایرانسل به عنوان اولین و بزرگترین اپراتور دیجیتال ایران، خدمات متنوعی را به مشترکین خود ارائه می دهد. یکی از این خدمات، امکان پرداخت قبض و مدیریت حساب به صورت آنلاین و حضوری است. در این مقاله، به بررسی انواع روش پرداخت و مدیریت حساب ایرانسل می پردازیم.

پرداخت قبض خط دائمی ایرانسل

پس از خرید موبایل، ابتدا باید نوع سیم کارت خود را تعیین کنید. انتخاب سیم کارت دائمی شما را از شارژ مجدد و پیاپی بی نیاز می کند. فقط کافی است به صورت ماهانه برای پرداخت قبض خود اقدام نمایید. مشترکین سیم کارت های دائمی ایرانسل می توانند از روش های مختلف برای پرداخت قبض خود استفاده کنند.

 • پرداخت قبض ايرانسل با استفاده از اپلیکیشن ایرانسل من: اپلیکیشن ایرانسل من به عنوان سوپراپلیکیشنی جامع برای مشترکین ایرانسل، امکانات و خدمات متنوعی را ارائه می دهد و به شما کمک می کند تا امور مربوط به سیم کارت خود را به سادگی و در هر زمان و مکانی مدیریت کنید. شما می توانید اپلیکیشن ایرانسل من را از طریق وب سایت irancell.ir، گوگل پلی یا از طریق کافه بازار دانلود و نصب کرده و پس از باز کردن اپلیکیشن در منوی اصلی وارد قسمت پرداخت قبض شوید. سپس پس از دریافت صورتحساب برای پرداخت آن اقدام نمایید.
 • پرداخت با شماره تلفن همراه
 • پرداخت با کد شناسه: برای دریافت این کد، شماره تلفن همراه خود را به شماره ۲۱۲۱ پیامک کرده و سپس با زدن بر روی کد اقدام به پرداخت قبض سیم کارت کنید.
 • پرداخت با شناسه قبض و پرداخت : یکی دیگر از راه های پرداخت قبض ایرانسل استفاده از شناسه قبض است. برای دریافت این شناسه شماره تلفن همراه خود را به شماره ۲۱۲۱ ارسال کنید.
 • پرداخت قبض سیم کارت دائمی از طریق کد دستوری : یکی دیگر از راه های پرداخت قبض دائمی ایرانسل استفاده از کد دستوری است برای این کار ابتدا د دستوری #۱*۷* را شماره گیری کنید البته این روش یک روش آفلاین نیز محسوب می شود و می توان هنگام عدم دسترسی به اینترنت نیز از آن استفاده کرد.

 انواع روش های پرداخت حساب ایرانسلی

برای پرداخت حساب ایرانسل، روش های متعددی وجود دارد که به صورت آفلاین یا آنلاین امکان پذیر هستند. شما می توانید آسان ترین روش متناسب با شرایط خود را انتخاب کرده و نسبت به پرداخت حساب ایرانسلی اقدام نمایید.

سامانه جامع خرید شارژ و پرداخت ایرانسل

شما می توانید با گرفتن شماره ۷۰۷۱ از سیم کارت ایرانسلی خود و یا شماره ۰۹۳۷۷۱۰۰۰ از طریق سایر خطوط از میزان هزینه خط دائمی خود آگاه شوید. امکان پرداخت مستقیم از طریق همین روش وجود داشته و خوبی آن این است که اگر خط ایرانسل شما یا سایر خطوط مسدود شود، می توانید به راحتی برای پرداخت قبض خود اقدام کنید. این سامانه امکانات زیر را نیز برای شما فراهم می کند:

 • تماس رایگان با سامانه ۷۰۷۱ از خطوط ایرانسل
 • امکان تماس خطوط مسدود جهت پرداخت آسان
 • استعلام حساب و پرداخت کلیه خطوط دائمی
 • امکان افزایش سقف مصرف مجاز خطوط دائمی
 • منوی دو زبانه (فارسی و انگلیسی)
 • امکان استعلام تراکنش پرداخت های انجام شده در سامانه با مرجع شماره خط و شماره پیگیری

 

پرداخت قبض خط ایرانسل با استفاده از کد دستوری

یکی از راه های ساده برای پرداخت قبض ایرانسل استفاده از کد #۱*۷* است. شما می توانید از طریق این کد سقف مجاز مصرفی در دسترس خود را نیز افزایش دهید. برای هر کدام از خدمات می توانید کدهای زیر را شماره گیری کنید.

 • کد #۱*۷* برای پرداخت قبض سیم کارت دائمی ایرانسل با استفاده از کارت بانکی و رمز دوم
 • کد #۲*۷* برای خرید بسته های اینترنتی و مکالمه
 • کد #۳*۷* برای افزایش سقف مجاز مصرف سیم  کارت
  پرداخت قبض ایرانسل
  پرداخت قبض ایرانسل با استفاده از کدهای دستوری

سامانه پرداخت قبض ایرانسل

شما می توانید برای پرداخت قبض ایرانسل خود از طریق سامانه قبض ایرانسل اقدام کرده و با وارد کردن شماره سیم کارت و رمز یکبار مصرف می توانید همه قبض های ایرانسلی خود را مشاهده کرده و برای پرداخت آن اقدام نمایید. همچنین می توانید در این سامانه از قابلیت های زیر بهره مند شوید:

 • گفتگوی آنلاین با کارشناسان واحد ارتباط با مشتریان ایرانسل
 • مشاهده قبوض دوره های گذشته
 • مشاهده و پرداخت بدهی مربوط به دوره جاری یا گذشته
 • مشاهده تاریخچه پرداخت های اینترنتی
 • دانلود نسخه PDF مربوط به قبض دوره های قبلی

اپلیکیشن ایرانسل من

ایرانسل من یک سوپر اپلیکیشن بوده که می توان علاوه بر مشاهده و پرداخت قبض ایرانسل از بسیاری از امکانات دیگر نیز استفاده کرد. در قسمت حساب شخصی خود موجودی کامل حساب نمایش داده شده و در صورت اتمام آن می توانید بر روی آیکون قبض موبایل ضربه زده و جهت پرداخت آن اقدام نمایید. اپلیکیشن ایرانسل من انواع بسته های اینترنتی و مکالمه را نیز به کاربران ارائه داده که شما می توانید آن را برای خود یا برای دوستان و اعضای خانواده ارسال کنید.

پرداخت قبض ایرانسل
اپلیکیشن ایرانسل من

پرداخت خودکار

اگر در بانک ها و سامانه های مشخص خود یک سقف را برای برداشت از حساب تعیین کرده باشید، می توانید قبض سیم کارت دائمی خود را به صورت خودکار و در بازه های زمانی مشخص پرداخت کنید. امکان پرداخت خودکار فعلاً از طریق دو بانک ملت و ملی امکان پذیر است. به عنوان مثال اگر در بانک ملت حساب دارید، می توانید از طریق همراه بانک یا صفحه بانکداری اینترنتی بانک ملت نسبت به فعالسازی رایگان این قابلیت اقدام نمایید. اگر در بانک ملی حساب دارید، وارد صفحه شارژ خودکار اعتباری بانک ملی شده و این قابلیت را فعال کنید.

پرداخت آنلاین قبض ایرانسل

یکی دیگر از راه های پرداخت قبض ایرانسل، استفاده از روش آنلاین است. در وب سایت ایرانسل یک صفحه به پرداخت آنلاین قبض سیم کارت اختصاص داده شده که می توانید از طریق آن اقدام نمایید.  شما می توانید از طریق کارت های اعتباری خود صورتحساب را پرداخت کرده و بدون نیاز به هیچ کارمزدی حساب خود را تسویه کنید. در قسمت ابتدای مقاله نیز روش های دیگر پرداخت قبض سیم کارت دائمی را به شما معرفی کردیم. به طور کلی اگر اینترنت پر سرعتی دارید، پرداخت آنلاین قبض ایرانسل، روش مطمئن و ساده ای خواهد بود.

پرداخت قبض ایرانسل
پرداخت آنلاین قبض ایرانسل

پرداخت قبض ایرانسل دیگران

شماره گیری کد #7* یکی از روش های ساده برای پرداخت قبض ایرانسل دیگران است. همچنین مشترکین ایرانسل می توانند از طریق اپلیکیشن ایرانسل من علاوه بر پرداخت قبض سیم کارت، از امکانات دیگر مانند خرید بسته اینترنتی و بسته مکالمه بهره مند شوند و به دیگران نیز هدیه دهند. برای پرداخت قبض ایرانسل دیگران نیز می توانید صرفا به حساب شخص مورد نظر پول واریز کرده تا او از یکی از روش های بالا برای پرداخت استفاده کند. در ترفندهای کارت به کارت با گوشی ساده نوکیا نیز می توانید اطلاعات جالبی در زمینه کارت به کارت به دست آورید.

سخن پایانی

در این مطلب به معرفی انواع روش پرداخت و مدیریت حساب ایرانسل پرداختیم. همان طور که گفته شد، برای پرداخت قبض ایرانسل چه برای سیم کارت اعتباری و چه سیم کارت دائم چندین روش آفلاین و آنلاین طراحی شده است. استفاده از وب سایت رسمی ایرانسل، اپلیکیشن ایرانسل من، شماره گیری کد مخصوص، سامانه پرداخت قبض ایرانسل و ارسال پیامک به سامانه از رایج ترین و ساده ترین روش های برای پرداخت قبض ایرانسل است. شما می توانید از هر کدام از این روش های ساده برای پرداخت حساب خود استفاده کنید.

پرفروش ترین ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا