آموزش و ترفند فرفره

تنظیمات صدای هندزفری شیائومی

بهترین روش برای تنظیمات صدای هندزفری شیائومی

گوش دادن به موسیقی یا پادکست برای بسیاری از ما به یک سرگرمی تبدیل شده است. این امر باعث می شود بسیاری از افراد به طور روزانه از هدفون و کیت هندزفری استفاده کنند. با این حال هندزفری ها، هم در نوع بلوتوثی و هم در نوع سیمی، می توانند مشکل صدا پیدا کنند. البته اگر تنظیمات صدای هندزفری خود را بشناسید، می توانید از کیفیت صدا لذت ببرید. به همین منظور در این مقاله قصد داریم تنظیمات صدای هندزفری شیائومی را بررسی کنیم.

چرا تنظیمات صدای هندزفری شیائومی اهمیت دارد؟

صرف نظر از نوع و برند، پس از مدتی متوجه می شوید که هندزفری شما کیفیت صدای خود را از دست می دهد و دیگر صدای هندزفری کیفیت قبلی را ندارد. هندزفری شیائومی نیز از این قاعده مستثنی نیست. بنابراین بهتر است راهکارهای افزایش صدای هندزفری شیائومی را به خوبی بدانید.

بهترین گوشی های شیائومی کدامند؟

در این مقاله بهترین گوشی های شیائومی را می بینید که توانسته اند سهم زیادی از بازار تلفن های هوشمند را از آن خود کنند.

دلایل کاهش صدای هندزفری شیائومی چیست؟

بیشتر اوقات صدای هندزفری شیائومی به دلیل کثیف بودن کاهش پیدا می کند و کیفیت خود را از دست می دهد. همچنین وجود مشکل در فایل پخش یا خرابی دستگاه متصل به هندزفری نیز دلیل دیگری برای این امر محسوب می شود. علاوه بر این، دور شدن از تلفن همراه نیز باعث ایجاد نویز و کاهش صدای هندزفری شیائومی خواهد شد. در ادامه تمام مشکلات احتمالی مربوط به کاهش صدای هندزفری را بررسی می کنیم:

 • کثیف بودن هندزفری شیائومی
 • وجود مشکل در فایل مورد نظر
 • وجود مشکل در دستگاه متصل به هندزفری شیائومی
 • معیوب بودن کابل
 • دور شدن از دستگاه های متصل به هندزفری
 • محدود کردن صدا برای جلوگیری از آسیب شنوایی

چگونه مطمئن شویم که صدای هندزفری شیائومی مشکل دارد؟

قبل از هرچیز باید از اصل بودن هندزفری خود مطمئن شوید. اگر هندزفری شما تقلبی باشد، نباید انتظار زیادی از آن داشته باشید. با این حال، در صورت اصل بودن هندزفری و کم شدن کیفیت صدای آن، چند راهکار برای افزایش صدای هندزفری شیائومی وجود خواهد داشت.

قبل از بررسی راهکارهای افزایش صدا، مطمئن شوید که مشکل از دستگاه متصل به هندزفری و فایل پخش نیست. شما می توانید با اتصال هندزفری خود به دستگاه های دیگر و بررسی میزان صدای خروجی، تشخیص دهید که آیا این مشکل در دستگاه شماست یا خیر. همچنین اگر فایل ها و آهنگ های دیگر را بررسی کنید، متوجه خطا می شوید. فاصله استاندارد نیز یکی از موارد دیگری است که باید بررسی کنید. علاوه بر این مطمئن شوید هندزفری به طور کامل شارژ شده باشد.

روش های افزایش صدای هندزفری شیائومی

برای افزایش صدای هندزفری شیائومی، فهرستی از ساده ترین راهکارهایی که می توانید انجام دهید را گردآوری کرده ایم. همچنین می توانید از این مراحل برای تقویت صدای دیگر هندزفری های خود استفاده کنید.

تنظیمات صدا را بررسی کنید

ساده ترین و اولین کاری که می توانید انجام دهید این است که تنظیمات صدا را در دستگاه اندرویدی بررسی کنید و مطمئن شوید که صدا تا حد ممکن بلند است!

هنگامی که بخش صدا را در گوشی خود باز می کنید، با چهار تنظیمات مختلف روبه رو خواهید شد:

 • صدای رسانه: صدای پخش شده توسط برنامه های شما مانند آهنگ ها، پادکست ها، ویدئوها و صدای بازی ها متعلق به این بخش است. بنابراین در این قسمت می توانید صدای خروجی رسانه را کنترل کنید.
 • صدای تماس: با تغییر تنظیمات این بخش می توانید صدای تماس تلفنی خود را کنترل کنید.
 • صدای زنگ: این تنظیم آهنگ زنگ تلفن و اعلان ها را کنترل می کند.
 • صدای آلارم: این قسمت به شما اجازه می دهد تا بدون نیاز به تنظیمات جداگانه در برنامه ساعت، صدای آلارم و تایمر خود را کنترل کنید.

کنترل های صدا در کنار تلفن همراه شما معمولاً همه این تنظیمات را همزمان کنترل می کنند. وقتی صدای رسانه کم باشد؛ فایل ها با صدای کمی به گوش شما می رسند. بنابراین ممکن است مشکل از تنظیمات صدای شما باشد. مخصوصا زمانی که صدای تماس ها و آلارم های شما خوب است، اما صدای آهنگ ها و بازی ها به خوبی قبل نیست باید مشکل را در این بخش جستجو کنید.

مراحل بررسی تنظیمات صدا

برای چک کردن تنظیمات صدا مراحل زیر را انجام دهید:

 • ابتدا یکی از دکمه های افزایش یا کاهش صدا را در تلفن خود فشار دهید. پس از آن، نوار صوتی باید در سمت راست صفحه ظاهر شود.
 • سپس روی سه نقطه بالای نوار صدا ضربه بزنید تا منوی صدا باز شود.
 • اکنون باید چهار نوار صوتی برای تنظیماتی که قبلا توضیح داده شد در دسترس داشته باشید. مطمئن شوید که صدای رسانه تا آخر بالا باشد.

این مراحل برای اندروید 12 یا جدیدتر اعمال می شود. این مراحل ممکن است در اندرویدهای قبلی متفاوت باشد، اما به طور کلی این تغییرات بر روی محل قرارگیری نوار صوتی و پنجره ای که باز است تأثیر می گذارد. همچنین می توانید با باز کردن تنظیمات کلی گوشی خود یا درخواست از دستیار صوتی گوشی، به بخش تنظیمات صدا دسترسی پیدا کنید.

جارو شارژی شیائومی، تمیزی بدون مکث!

در این مقاله با جاروهای شارژی یا رباتی شیائومی آشنا می شوید که می توانند به دقت و بدون سر و صدا محل زندگی شما را تمیز کنند!

نادیده گرفتن محدودیت صدای تعیین شده توسط سازندگان تلفن

این روش برای کاربرانی است که از هندزفری بلوتوثی استفاده می کنند. بنابراین اگر به این دسته تعلق ندارید، می توانید از این مرحله صرف نظر کنید.

Absolute Bluetooth Volume قابلیتی است که در سال 2015 در دستگاه های اندرویدی معرفی شد. با این ویژگی به مجموعه کاملی از تنظیمات صدا دسترسی پیدا می کنید که به شما امکان می دهد هم صدای دستگاه و هم صدای هدفون خود را کنترل کنید.

متأسفانه، برخی از دستگاه ها برای این تنظیمات بهینه نشده اند و در نتیجه صدایی که به گوش شما می رسد، وضوح و حجم کمی دارد. این مشکل می تواند آزاردهنده باشد و شما را ناامید کند. با این حال، می توانید این مشکل را با غیرفعال کردن Absolute Volume برطرف کنید.

پس از غیرفعال کردن این تنظیمات دیگر نگران نباشید؛ زیرا می توانید صدای هدفون خود را تا انتها افزایش دهید و صدای خروجی را فقط از روی موبایل خود کنترل کنید. برای غیرفعال کردن این بخش، باید مراحل زیر را دنبال کنید:

 • وارد بخش تنظمیات شوید.
 • روی درباره دستگاه ضربه بزنید.
 • به پایین لیست بروید تا به شماره ساخت برسید. سپس هفت بار روی آن ضربه بزنید.
 • اگر از شما خواسته شد رمز عبور خود را وارد کنید، این کار را انجام دهید تا منوی گزینه های توسعه دهنده ظاهر شود.
 • به منوی اصلی برگردید و Developer Options را در آنجا پیدا کنید و وارد آن شوید.
 • در این بخش باید گزینه Disable absolute volume را فعال کنید.

رفع محدودیت صدا در اتحادیه اروپا در گوشی شیائومی

اگر قصد افزایش صدای هندزفری شیائومی خود را دارید و از گوشی های هوشمند شیائومی که رابط کاربری آنها MIUI است استفاده می کنید باید مراحل زیر را دنبال کنید:

 • به App > Region بروید.
 • منطقه خود را به هند یا سایر کشورهای خارج از اتحادیه اروپا تنظیم کنید.

این تنظیمات به شما امکان می دهد محدودیت های اتحادیه اروپا را که صدای گوشی شما را محدود می کند، از بین ببرید. در نتیجه میزان صدای هندزفری شیائومی افزایش پیدا خواهد کرد.

از تنظیمات اکولایزر استفاده کنید

وظیفه اصلی اکولایزر یکسان سازی صدا است. تغییر اکولایزر باعث افزایش حجم کلی صدا نمی شود، اما اگر تمام این فرکانس ها را به حداکثر برسانید، می توانید قسمت هایی که صدای کمتری دارند را واضح تر بشنوید. برای این کار باید مراحل زیر را دنبال کنید:

 • به تنظیمات و بخش صدا بروید. نام این بخش ممکن است Tone and Vibration یا Audio and Media در گوشی شما باشد.
 • تنظیمات اکولایزر را پیدا کنید. این تنظیمات معمولاً در قسمت جلوه های صوتی یا تنظیمات اضافی یافت می شوند. همچنین می توانید کلمه اکولایزر را جستجو کنید.
 • در این بخش می توانید با قرار دادن تمام تنظیمات در حداکثر سطح، صدای هندزفری شیائومی خود را افزایش دهید.
 • اگر نمی توانید این تنظیمات را پیدا کنید؛ ممکن است گوشی شما این تنظیمات را نداشته باشد. بنابراین باید از پخش کننده رسانه یا اکولایزر داخلی استفاده کنید.

هندزفری خود را تمیز کنید

یکی از راه حل های اساسی برای افزایش صدای هندزفری شیائومی تمیز کردن آن است؛ زیرا اگر بلندگو برای مدت طولانی در گوش شما باشد از ترشحات گوش کثیف می شود. بنابراین جرم در سری بلندگوهای شما جمع شده و این ذرات خاک و گرد و غبار مانع عبور صدا و کاهش آن می شوند.

اگر از آخرین باری که بلندگوی خود را تمیز کرده اید مدت زیادی می گذرد و مشکل کم شدن صدای هندزفری شیائومی را دارید، تمیز کردن هندزفری کاری است که باید انجام دهید. برای تمیز کردن هندزفری بهتر است دفترچه راهنمای کاربر را به خوبی مطالعه کرده و از روشی که سازنده پیشنهاد می کند استفاده کنید. اگر این بروشور در دسترس شما نیست؛ ما راهنمایی های کلی را برای شما ارائه کرده ایم:

 • ابتدا سری هندزفری را بردارید و حدود پنج دقیقه در آب گرم و صابون قرار دهید. داخل آن را با گوش پاک کن تمیز کنید. سپس یک پارچه تمیز را به الکل آغشته کرده و با آن پاک کنید.
 • در آخر اجازه دهید بلندگوها خشک شوند.
 • هدفون خود را با توری رو به پایین نگه دارید. یک مسواک خشک را روی توری هدفون خود بکشید تا کثیفی ها و مواد زائد از بین برود. پس از آن، هدفون را با یک پارچه آغشته به الکل تمیز کرده و علاوه بر آن با دستمال کاغذی خشک کنید.
 • پس از خشک شدن کامل، دوباره سری را وصل کنید.

توجه داشته باشید که پارچه شما نباید کاملا خیس باشد زیرا ممکن است به هندزفری آسیب برساند. برای تمیز کردن اسپیکر و هدفون خود، همیشه باید آلودگی را با یک پارچه مرطوب پاک کنید. همچنین به جای الکل، می توانید از ضدعفونی کننده دست یا پراکسید هیدروژن نیز استفاده کنید.

سخن پایانی

در این مقاله دلایل کاهش صدای هندزفری شیائومی را بررسی کرده و راهکارهایی برای افزایش آن ارائه دادیم. فراموش نکنید کیفیت فایل در حال پخش، نویز موجود در محیط و حتی دستگاه شما نیز در صدای هندزفری شیائومی نقش دارند. در نتیجه باید مطمئن شوید که مشکل از دستگاه یا فایل شما نیست. می توانید از این مراحل برای تمام هندزفری ها استفاده کنید. امیدوارم این نکات به شما کمک کرده باشد تا صدای بهتری را از هندزفری شیائومی خود دریافت کنید.

رضا صنعتی

فارغ التحصیل کارشناسی کامپیوتر اما علاقه‌مند به حوزه های بازاریابی، فروش و دیجیتال مارکتینگ. 👨‍💻

پرفروش ترین ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا