آموزش و ترفند فرفره

نصب برنامه روی ساعت هوشمند سامسونگ

آموزش نصب برنامه روی ساعت هوشمند سامسونگ

ساعت های هوشمند مانند انواع گوشی های موبایل سیستم عامل های مختلفی دارند و می توانید اپلیکیشن های جدیدی را برای آن ها دانلود کنید. برنامه هایی که برای نصب روی ساعت های هوشمند ارائه می شوند بسیار مفید هستند و نصب این برنامه ها به شما کمک می کند تا از ساعت خود بیشتر و بهتر استفاده کنید. البته در ابتدا باید به این نکته اشاره کرد که این گزینه برای همه ساعت های هوشمند در دسترس نیست و برخی از مدل ها فقط به برنامه های استاندارد و پیش فرض خود ساعت محدود می شوند. در ادامه قصد داریم مراحل نصب برنامه روی ساعت هوشمند سامسونگ را بررسی کنیم. همچنین راهکاری برای حذف نصب برنامه از ساعت هوشمند سامسونگ نیز ارائه خواهیم داد.

نصب برنامه روی ساعت هوشمند سامسونگ

همانطور که گوشی هوشمند شما این قابلیت را دارد تا برنامه های مختلفی روی آن نصب کنید، ساعت هوشمند سامسونگ نیز امکان نصب بسیاری از برنامه ها را در اختیار کاربر قرار می دهد. نصب برنامه روی ساعت هوشمند سامسونگ مزایای زیادی در اختیار کاربر قرار می دهد. به عنوان مثال می توانید با نصب Spotify بر روی ساعت هوشمند خود از همراه داشتن گوشی هنگام پیاده روی یا دویدن خودداری کنید و با همین برنامه به موزیک مورد علاقه خود گوش دهید.

برای نصب برنامه روی ساعت هوشمند سامسونگ باید توجه داشته باشید که اگر برنامه را از طریق فروشگاه گلکسی بر روی ساعت نصب کنید، باید به اینترنت با سرعت بالا متصل باشید تا برنامه به طور کامل دانلود شود. از طرفی اگر برنامه را از طریق گوشی نصب می کنید، باید مطمئن شوید که گوشی و ساعت از طریق بلوتوث به هم متصل هستند.

عدم اتصال ساعت هوشمند سامسونگ و راهکار های آن

در برخی موارد پس از خرید ساعت هوشمند سامسونگ، با عدم اتصال این گجت با گوشی موبایل روبرو خواهیم شد که با چند ترفند ساده می توان این مشکل را برطرف کرد.

نصب برنامه روی ساعت هوشمند سامسونگ با اپلیکیشن Galaxy Wearable

یکی از روش های نصب برنامه روی ساعت هوشمند سامسونگ، استفاده از اپلیکیشن Galaxy Wearable است. اگر گلکسی واچ 4 و 5 دارید یا ساعت هوشمند شما آخرین آپدیت را دریافت کرده است، می توانید از طریق خود ساعت اپلیکیشن مورد نظر را از پلی استور دریافت کرده و روی ساعت نصب کنید.

در ادامه روش نصب برنامه روی مدل های مختلف ساعت هوشمند سامسونگ به کمک اپلیکیشنGalaxy Wearable را توضیح می دهیم:

 • Galaxy Watch Series 4&5: برای نصب برنامه روی ساعت هوشمند سامسونگ در سری های ۴ و ۵، برنامه Galaxy Wearable را در گوشی خود باز کنید و به بخش Store بروید. سپسGoogle Play را روی ساعت هوشمند باز کنید. اکنون کافی است هر برنامه ای را با استفاده از دکمه Install روی ساعت هوشمند خود نصب کنید.
 • Galaxy Watch 2&3: برای نصب برنامه روی ساعت هوشمند سامسونگ در سری های ۲ و ۳، باید اپلیکیشن Galaxy Wearable را روی گوشی خود باز کنید و از اتصال ساعت و گوشی مطمئن شوید. اکنون به بخش فروشگاه گلکسی بروید وGoogle Play را روی ساعت هوشمند باز کنید. حالا فقط روی دکمه Install کلیک کنید تا برنامه مورد نظر نصب شود.
 • مدل های قدیمی ترGalaxy Watch: برای مدل های قدیمی تر کافی است برنامه Galaxy Wearable را در گوشی خود باز کرده و روی Discover کلیک کنید. حالا گزینه Find more in Galaxy Store را انتخاب کرده و در نهایت قسمت Watch را انتخاب کنید. در این مرحله مانند سایر مدل ها کافی است برنامه مورد نظر خود را انتخاب و نصب کنید.

در گلکسی واچ سری 4 و سری 5 می توانید برنامه را از Google Play دانلود کنید و برنامه به طور خودکار روی ساعت نصب می شود؛ البته ساعت و گوشی باید به هم متصل بوده و نسخه ای از این برنامه روی گوشی وجود داشته باشد.

ترتیب نمایش برنامه روی ساعت هوشمند سامسونگ

اگر از گلکسی واچ استفاده می کنید، احتمالا برنامه های متنوعی روی آن نصب خواهید کرد و شاید لازم باشد برای پیدا کردن یک برنامه پر کاربرد، بیش از حد جستجو انجام دهید. خبر خوب این است که می توانید به راحتی موقعیت برنامه ها را روی ساعت تغییر دهید تا دسترسی به برنامه های مورد نیاز آسان تر شود.

برای شخصی سازی ترتیب نمایش برنامه ها روی ساعت هوشمند سامسونگ مراحل زیر را دنبال کنید:

 • برنامه Galaxy Wearable را در گوشی خود باز کنید، سپس به بخش Home بروید. البته Galaxy Watch 4 و Galaxy Watch 4 Classic، Galaxy Watch 3 و Watch Active 2 چنین بخشی ندارند.
 • حالا روی گزینه Apps or Apps screen کلیک کرده و سپس Rearrange یا Rearrange Apps را انتخاب کنید.
 • برای جابجایی یک برنامه، باید نماد آن را لمس کرده و نگه دارید. حال این برنامه را به محل مورد نظر خود منتقل کرده و پس از اتمام کار گزینه Save را انتخاب کنید.
 • همچنین می توانید ابتدا برنامه هایی را که اغلب استفاده می کنید به ترتیب نمایش دهید. برای این کار ابتدا App order و سپس Newest را انتخاب کنید. البته توجه داشته باشید که دیگر نمی توانید در این حالت ویرایشی انجام دهید و این قسمت برای Galaxy Watch 4 و Galaxy Watch 4 Classic در دسترس نیست.

تنظیمات برنامه های نصب شده روی ساعت هوشمند سامسونگ

پس از نصب برنامه روی ساعت هوشمند سامسونگ، تنظیمات برنامه ها را می توانید تغییر دهید. قبل از هر چیز باید بدانید که تنها برای برخی از برنامه های نصب شده بر روی ساعت هوشمند امکان تغییر تنظیمات موجود وجود دارد و همه برنامه ها چنین قابلیتی در اختیار شما قرار نمی دهند. بنابراین، اگر از برنامه هایی در ساعت هوشمند خود استفاده می کنید که شکل و تصویر آن با برنامه نصب شده روی گوشی شما بسیار متفاوت است، می توانید به راحتی برخی از تنظیمات را به دلخواه تغییر دهید. برای تغییر تنظمیات برنامه ها مراحل زیر را دنبال کنید:

 • در گوشی، به Galaxy Wearable بروید و سپس Home را انتخاب کنید.
 • روی گزینه Apps کلیک و سپس Manage apps را انتخاب کنید. برای گلکسی واچ 4 و گلکسی واچ 4 کلاسیک، ابتدا به بخش تنظیمات ساعت و سپس تنظیمات برنامه ها بروید.
 • هر برنامه تنظیمات منحصر به فرد خود را دارد. برای تغییر این تنظیمات کافیست بر روی گزینه Settings در کنار آیکون برنامه کلیک کرده، تغییرات مورد نظر را انجام داده و در نهایت بر روی گزینه Save کلیک کنید.

روش های شارژ ساعت هوشمند سامسونگ

اگر به شارژر ساعت هوشمند خود دسترسی ندارید اصلا نگران نباشید زیرا ساعت های هوشمند سامسونگ را می توان با چند روش مختلف شارژ کرد. در این مقاله با انواع این روش ها آشنا خواهید شد.

حذف برنامه نصب شده از ساعت هوشمند سامسونگ

همانطور که می دانید ساعت های هوشمند حافظه داخلی زیادی ندارند. بنابراین، اگر به برنامه ای نیاز ندارید، بهتر است آن را حذف کنید تا فضای ذخیره سازی بیشتری برای داده های سایر برنامه ها یا حتی موسیقی در دسترس باشید. در نتیجه پس از نصب برنامه روی ساعت هوشمند سامسونگ، ممکن است به هر دلیلی بخواهید آن را از ساعت خود حذف کنید.

در ابتدای این قسمت باید به دو نکته مهم اشاره کنیم. اول اینکه برنامه های پیش فرض را نمی توان به طور کامل از ساعت هوشمند حذف کرد، فقط می توانید آنها را پنهان کنید تا دیگر قابل مشاهده نباشند. دوم اینکه گلکسی واچ 4 و 4 کلاسیک از شما می خواهند که برنامه ها را به طور مستقیم از خود ساعت حذف کنید و مدل های قبلی امکان حذف برنامه ها را به دو صورت دارند.

برای حذف برنامه نصب شده از ساعت هوشمند سامسونگ مراحل زیر را به ترتیب دنبال کنید:

حذف برنامه به کمک گوشی موبایل

برای حذف برنامه به کمک گوشی موبایل مراحل زیر را دنبال کنید:

 • به برنامه Galaxy Wearable دسترسی پیدا کنید و به بخش Home بروید.
 • روی Apps کلیک و سپس بخش Manage apps را انتخاب کنید.
 • نماد حذف یا سطل زباله کوچک را انتخاب کرده و سپس برنامه مورد نظر را انتخاب کنید. اکنون فقط روی Uninstall ضربه بزنید و آن را تأیید کنید تا برنامه از ساعت شما حذف شود.

حذف برنامه از طریق خود ساعت

برای حذف برنامه از طریق خود ساعت مراحل زیر را دنبال کنید:

 • برای حذف برنامه از خود ساعت، به صفحه Apps بروید، جایی که برنامه مورد نظر شما در آن قرار دارد.
 • صفحه را لمس کنید و نگه دارید. در این مرحله، اگر از Watch 4 و Watch 4 Classic استفاده می کنید، دست خود را روی برنامه مورد نظر خود نگه دارید، نه خود صفحه نمایش.
 • حالا روی نماد حذف کلیک کرده و علامت را برای تایید انتخاب کنید. در Watch 4 و Watch 4 Classic، به سادگی گزینه Uninstall را انتخاب و تأیید کنید.

آیا همه برنامه های گوشی روی ساعت نصب می شوند؟

ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که آیا همه برنامه های گوشی روی ساعت نصب می شوند؟ شما می توانید با استفاده از روش های ذکر شده برنامه ها و بازی های مورد نظر خود را بر روی ساعت هوشمند خود نصب کنید. نکته مهم در این قسمت این است که همه برنامه های موجود برای گوشی های هوشمند دارای نسخه قابل نصب بر روی ساعت هوشمند نیستند و به بیان ساده، قطعا تعداد برنامه های موجود برای ساعت های هوشمند بسیار کمتر از گوشی های هوشمند هستند. بهترین راه برای اطمینان از در دسترس بودن برنامه یا بازی مورد نظر برای ساعت هوشمند این است که با استفاده از روش های بالا برنامه مورد نظر خود را جستجو کنید.

سخن پایانی

ساعت های هوشمند ابزارهای بسیار مفیدی هستند که بسیاری از ویژگی های مورد نیاز را در اختیار کاربران قرار می دهند. با توجه به تقاضای روزافزون برای این دستگاه ها، سرعت توسعه آنها بسیار زیاد است و هر سال شاهد فرصت های بیشتری در این صنعت هستیم. با نصب برنامه روی ساعت هوشمند سامسونگ از مزایای زیادی بهره مند خواهید شد. به عنوان مثال، می توانید اطلاعاتی در مورد سلامت جسمانی خود مانند ضربان قلب دریافت کنید، به موسیقی مورد علاقه خود گوش داده یا پاسخ به تماس های خود پاسخ دهید. برخی از ساعت های هوشمند به شما امکان شخصی سازی و نصب برنامه های لازم را برای راحت تر کردن کار با آن ها می دهند که در این مقاله به آن ها پرداخته ایم. امیدواریم توانسته باشیم به سوالات شما در این زمینه پاسخ دهیم.

رضا صنعتی

فارغ التحصیل کارشناسی کامپیوتر اما علاقه‌مند به حوزه های بازاریابی، فروش و دیجیتال مارکتینگ. 💻👨‍💻

پرفروش ترین ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا