راهنمای خرید

بهترین دریل های رونیکس کدامند؟!

دریل ها انواع مختلفی دارند و برای کاربردهای متفاوت ساخته شده اند. بهترین دریل های رونیکس در بازار فقط برای افراد متخصص عرضه نشده اند و طیف گسترده ای از نیازها را پوشش می دهند. یک فرد عادی با یک دریل ساده می تواند گلیم خود را از آب بیرون بکشد؛ اما افراد متخصص نیاز به دریل های پیشرفته دارند. رونیکس برای تمام کاربران یک محصول مناسب طراحی کرده است. در ادامه این مطلب به برسی انواع دریل ها و عملکردشان پرداخته ایم. همچنین بهترین دریل های رونیکس معرفی کرده ایم.

دریل چه ابزاری است؟

دریل ابزاری است که برای سوراخ کردن، گرد بری، عمود بری، صیقل دادن و.. به کار می رود. این ابزار با چرخش یک مته، در سطح مورد نظر سوراخ ایجاد می کند. در ابتدا دریل ها با نیروی دست انسان کار می کردند. با آمدن دریل های الکترونیکی، محبوبیت مدل های دستی از بین رفت. دریل های دستی به تدریج جای خود را به دریل های الکترونیکی دادند. با پیشرفت صنعت و نیاز به ابزار جدید، دریل های مختلف روانه بازار شدند.

از انواع دریل ها می توان برای ایجاد سوراخ در سطوح مختلف پلاستیکی، چوبی، فلزی و بتنی استفاده کرد. از دیگر استفاده دریل ها می توان به باز و بسته کردن پیچ نیز اشاره کرد.

عملکرد دریل چگونه است؟

دریل یک ابزار کاربردی با مکانیزم بسیار ساده است. ابتدا باید متناسب با کار خود یک مته انتخاب کنید؛ سپس مته را در سه نظام دریل قرار دهید. سه نظام قسمت جلوی دریل است که مته در آن جای می گیرد و با یک آچار مخصوص باز و بسته می شود. اما برخی سه نظام ها اتوماتیک هستند و به آچار نیاز ندارند.

با قرارگیری مته در جای خود، دستگاه آماده کار است. با فشار دادن دکمه، موتور دریل با استفاده از برق مستقیم یا باتری شروع به کار می کند. در این حالت با چرخش سریع مته، در سطح مورد نظر سوارخ ایجاد می شود.

برچسب انرژی لوازم خانگی

انواع بهترین دریل های رونیکس

اگر کم و بیش با دنیای ابزارآلات آشنا هستید، حتما نام برند رونیکس را شنیده اید. این برند با تولید ابزارآلات باکیفیت، به محبوبیت زیادی دست یافته است. از انواع این دریل ها می توان به دریل ساده، دریل چکشی، دریل گیربکسی، دریل پیج گوشتی و دریل بتن کن اساره کرد. در ادامه این مطلب دریل های نام برده را معرفی کرده ایم تا با آگاهی بیشتر دریل مناسب خودتان را انتخاب کنید.

دریل ساده

اگر برای سوراخ کاری سطوح در خانه خود به یک دریل نیاز دارید، دریل های ساده رونیکس می توانند گزینه ایده آلی برای شما باشند. این دریل ها با قیمت مناسب و کارایی مطلوب، نیازهای مصارف خانگی و معمولی را به خوبی برآورده می کنند.

دریل چکشی

گاهی اوقات یک دریل ساده نمی تواند پاسخگوی نیاز شما باشد و قدرت نفوذ در سطوح بتنی را ندارد. در این صورت باید از یک دریل چکشی کمک بگیرید. دریل چکشی علاوه بر حرکت چرخشی، با زدن ضربه، به سطح مورد نظر نفوذ می کند. برخی مدل های دریل چکشی قابلیت SDS(Slotted Drive System) دارند. به این معنا که یک مته شیاردار، می تواند در سه نظام یک دریل SDS چفت شود. این قابلیت برای سطوح سختی مانند بتن، بسیار کاربردی است. افزایش ایمنی در حین کار از دیگر نقاط مثبت قابلیت SDS است.

کاربر می تواند دریل چکشی خود را در سه حالت تنظیم کند. در حالت اول مته مانند یک دریل معمولی فقط می چرخد. حالت دوم که ترکیبی از چرخش و ضربه است، مته در حین چرخیدن، ضربه وارد کرده و به سطح بتنی نفوذ می کند. در حالت سوم، مته نمی چرخد و دریل فقط با ضربه چکشی در بتن شکاف ایجاد می کند.

دریل گیربکسی

عملکرد دریل گیربکسی مانند دریل معمولی است؛ با این تفاوت که این نوع دریل امکان تنظیم سرعت گشتاور را به کاربر می دهد. کاربر به راحتی می تواند دریل را در حالت قدرتی (سرعت پایین) قرار دهد. در این حالت قدرت دستگاه به شدت افزایش می یابد. از قدرت فوق العاده دریل گیربکسی می توان از آن برای انجام کارهای سخت تر مانند باز و بستن پیچ های دور از دسترس، سوراخ کاری سطوح سخت و یا حتی حفاری استفاده کرد

 دریل پیچ گوشتی برقی

دریل پیچ گوشتی برقی، علاوه بر سوراخ کردن سطح، امکان باز و بسته کردن پیچ را به کاربر می دهد. البته در نظر داشته باشید که قدرت سوراخ کردن این مدل از سایر مدل ها کمتر است. رونیکس در این مدل، تمرکز خود را روی قابلیت باز و بسته کردن پیچ گذاشته است. اگر به دنبال خرید ابزار الات و تجهیزات برای کارگاه خود هستید، این نکته را به خاطر بسپارید.

دریل بتن کن

دریل بتن کن، یک ابزار قدرتمند است که برای سوراخ کردن سطوح مختلف از جمله بتن به کار می رود. از دریل بتن کن در کارهای تخریب سبک و سطحی نیز استفاده می شود. گفتنی است که مدل های شارژی دریل های بتن کن را هم می توان یافت. برخی از دریل های بتن کن از قابلیت SDS نیز پشتیبانی می کنند. مدل های دریل بتن کن در سه نوع چهارشیار (SDS PLUS)، پنج شیار (SDS MAX) و شش گوش (HEX) ارائه می شوند. در تخریب سنگین تر از نمونه آخر استفاده می شود.

خرید Ps5 و معرفی بهترین مدل های Ps5

4 مدل از بهترین دریل های رونیکس

بهترین دریل های رونیکس در انواع مختلفی در بازار موجود هستند. ممکن است شما دریل را برای کارهای معمول خانه بخواهید و یا ترجیح می دهید یک جعبه ابزار کامل داشته باشید. در هر دو حالت برند رونیکس با ارائه انواع مدل های باکیفیت، به نیاز کاربران حرفه ای نیز پاسخ داده است.

دریل چکشی رونیکس مدل 2290

دریل چکشی رونیکس مدل 2290 که از بهترین دریل های رونیکس است، با وزن 2 کیلوگرم و توان 900 وات روانه بازار شده است. این دریل چکشی می تواند سوراخ هایی به قطر 13 میلی متر در فلز و 30 میلی متر در چوب ایجاد کند. از دیگر ویژگی های این ابزار می توان به گردش 2800 دور در دقیقه ای آن اشاره کرد.

دسته این مدل طراحی ارگونومیکی دارد که کار با آن را خوشایند و آسان می کند و به کاربر تسلط بیشتری در حین کار با دریل می دهد. از دیگر نکات مثبت این دریل می توان به گردش راست گرد، چپ گرد، کنترل سرعت و قفل سوییچ اشاره کرد.

دریل گیربکسی رونیکس مدل 2220 ا Ronix 2220 Impact Drill

این دریل گیربکسی رونیکس مدل 2220 ا Ronix 2220 Impact Drill با وزن 5/3 کیلوگرم و توان 1050 وات، کارایی مناسبی به کاربر می دهد. سه نظام این مدل قابلیت چرخش به راست و چپ را دارد. کاربر می تواند سرعت سه نظام این محصول رونیکس را کنترل کند. از دیگر ویژگی های این دریل می توان به 2800 دور در دقیقه اشاره کرد. با مدل 2220 رونیکس قادر هستید سوراخی به قطر 13 میلی متر در فلز و 16 میلی متر در مصالح ایجاد کنید. رونیکس دسته این مدل را کاملا مناسب دست کاربر طراحی کرده است.

معرفی بهترین گوشی برای کار در اسنپ و تپسی

دریل پیچ گوشتی برقی رونیکس مدل 2513

رونیکس این دریل پیچ گوشتی برقی رونیکس مدل 2513 با وزن 3/1 کیلوگرم و توان 280 وات را روانه بازار کرده است. این دریل با قابلیت کنترل سرعت و سه نظام اتوماتیک، انعطاف پذیری بالایی را به کاربر ارائه می دهد. سه نظام این دریل قابلیت چرخش به راست و چپ دارد و در یک دقیقه 750 بار می چرخد. موتور قدرتمند این دریل، گشتاورهای متفاوتی را برای باز و بسته کردن پیچ ها ایجاد می کند.

دریل بتن کن رونیکس مدل 2724

دریل قدرتمند بتن کن رونیکس مدل 2724 که برای کارهای تخصصی ساخته شده است، 2/2 کیلوگرم وزن دارد. این دریل 700 واتی می تواند سوراخ هایی به قطر 30 میلی متر در چوب و 13 میلی متر در فلز ایجاد کند. توانایی ایجاد یک سوراخ 24 میلی متری در مصالح نیز از دیگر ویژگی های مثبت این دریل است. سه نظام 4 شیار این دریل، قابلیت چرخش به اندازه 4800 دور در دقیقه را دارد. این دریل قادر است در یک دقیقه 750 ضربه بزند.

همچنین کاربر به راحتی می تواند سرعت چرخش مته را با کلید دیمردار فشاری کنترل کند. این دریل سبک و کم حجم به بلبرینگ های ضد غبار نیز مجهز است. دسته کمکی این دریل بتن کن امکان چرخش 360 درجه دارد که نهایت انعطاف را به کاربر می دهد.

راهنمای خرید مینی واش

نتیجه گیری

در دنیای امروز با توجه به تخصصی شدن کارها، هر ابزار بر کار خاصی اختصاص دارد. بنابراین انتخاب مناسب ترین انواع ابزار برقی مستلزم شناخت کامل آن ابزار است. در این مقاله به معرفی انواع دریل ها پرداختیم و بیان کردیم که دریل ساده گزینه مناسب یک کاربر معمولی است. در محیط هایی که سطح کار مانند بتن سخت است؛ دریل چکشی می تواند گزینه مناسب تری باشد.

گاهی اوقات سرعت گشتاور دریل مد نظر نیست و کاربر به قدرت دریل نیاز دارد. در برخی مواقع کاربر می خواهد انواع پیچ ها را باز و بسته کند، در این حالت بهترین گزینه، یک دریل گیربکسی است. نوع دیگری از دریل وجود دارد که به آن دریل پیچ گوشتی برقی می گویند. این دریل که مدل شارژی آن بسیار محبوب است، بهترین وسیله برای باز و بسته کردن پیچ ها است. یکی دیگر از انواع دریل ها که برای سوراخ کردن سطح بتنی بسیار قدرتمند عمل می کند، دریل بتن کن است. از این دریل برای کارهای تخریب سبک نیز استفاده می شود.

برای انتخاب دریل مناسب، علاوه بر نوع درست آن، باید به برند تولید کننده نیز توجه شود، چون با ابزار باکیفیت کارها بهتر پیش می روند و خستگی کمتری بر جان شما می نشیند. دریل های رونیکس در کیفیت و قدرت معروف هستند. برای خرید دریل رونیکس گزینه های موجود در فرفره را بررسی کنید.

رضا صنعتی

فارغ التحصیل کارشناسی کامپیوتر اما علاقه‌مند به حوزه های بازاریابی، فروش و دیجیتال مارکتینگ. 💻👨‍💻

پرفروش ترین ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا